Irácké uprchlíky v Británii ubytovali v luxusním domě: Budíček sirénou ve čtyři ráno k modlitbám, syn zarůstal plnovousem. Z toho, jak to dopadlo, mrazí

10.09.2016 16:10

Ve Velké Británii byl zadržen devatenáctiletý mladík, jenž přišel do země asi před osmi lety z Iráku. Když do země přijel, dostalo se jemu a jeho rodině takřka královského zacházení, žijí ve viktoriánském domě za 1,5 milionu liber. Před rokem si ale sousedé všimli, že mladík se začal chovat podivně. Nechal si narůst plnovous a začal chodit v bílém. Vše vyvrcholilo příjezdem policie.

Irácké uprchlíky v Británii ubytovali v luxusním domě: Budíček sirénou ve čtyři ráno k modlitbám, syn zarůstal plnovousem. Z toho, jak to dopadlo, mrazí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Velké Británie

„Devatenáctiletý Ali Esayed byl odvezen ze svého třípatrového domova v Kenningtonu poté, co policie rozrazila s pomocí beranidel dveře,“ píše server britského bulvárního deníku The Sun. Novináři dodávají, že jde o viktoriánský dům s pěti ložnicemi, v němž žil Ali Esayed se svými rodiči a dvěma sestrami ve věku 21 a 26 let.

Přibližně před rokem se mladík začal chovat zvláštně. Nechal si narůst plnovous a začal chodit v bílém oblečení. Podle informací sousedů navíc rodina používala takřka drastický budík v podobě sirény, aby se členové vzbudili ve čtyři hodiny ráno.

Esayedův otec byl vojákem v armádě iráckého diktátora Saddáma Husajna, ale v roce 1999 uprchl ze země. Jeho syn se do Británie dostal před osmy lety poté, co utekl z Mosulu. Mladý muž začal v Británii studovat na Walworth Academy, ale teď si pro něj přišli členové protiteroristické jednotky.

Stojí za pozornost, že obecní dům původně obývali squatteři, ale asi před pěti lety byl obecní dům zrekonstruován a stal se domovem rodiny migrantů.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…