Islámská rada v Pákistánu vydala toto prohlášení, které asi v neislámských zemích šokuje

27.05.2016 10:40

Server deníku Washington Post přinesl text, v němž se praví, že podle islámské rady mohou pákistánští muži mírně bít své ženy. Žena, která je doma bita, se podle členů rady zachová „neislámsky“, když opustí svého muže a odejde do útulku pro týrané ženy. A tím to zdaleka nekončí.

Islámská rada v Pákistánu vydala toto prohlášení, které asi v neislámských zemích šokuje
Foto: wikipedia
Popisek: Pákistánská vlajka

„Manžel by měl mít možnost lehce bít svou ženu, pokud se vzpírá jeho příkazům a odmítá se oblékat podle jeho přání,“ rozhodla islámská rada v Pákistánu, která se vyjadřuje k návrhům zákonodárného sboru v zemi. Smí ji zbít i tehdy, když se odmítne vykoupat po milování nebo při menstruaci. Tyto šokující teze pákistánská islámská rada myslí zcela vážně.

V současnosti jsou pákistánské zákony o domácím násilí poněkud nejasné, ale návrhy muslimské rady zákonodárný sbor ještě neprojednal. Členové rady se prý dovolávají Koránu a připomínají, že muž smí zbít svou ženu i když mluví příliš nahlas na veřejnosti, nebo se rozhodne někomu darovat peníze bez souhlasu manžela.

Je třeba dodat, že doporučení rady jsou nezávazná, ale umožňují nám nahlédnout do myšlení těch nejkonzervativnějších muslimských kruhů v Pákistánu. Aktivisté bojující za lidská práva v Pákistánu proto volají po rozpuštění rady. Zdá se jim absolutně nepřijatelné, když tento poradní orgán prakticky schvaluje násilí na ženách, chce jim nařizovat, jak nahlas mohou mluvit nebo snad s kým se stýkat. Podle doporučení rady by totiž muži měli mít právo zakázat své ženě návštěvy u jiných mužů než u příbuzných.

Faktem ovšem je, že politické strany, které islámské radě naslouchají a získávají od ní podporu, dostávají v národních volbách kolem deseti procent hlasů. Jejich podpora tedy není zanedbatelná.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Němci – naši nejbližší přátelé.“ Festival v Plzni vzbudil vášně

4:44 „Němci – naši nejbližší přátelé.“ Festival v Plzni vzbudil vášně

Necelý týden před oslavami osvobození se v Plzni uskutečnily česko-německé, respektive bavorské dny …