Jsme pohybově negramotní, varuje slavný veterán z druhé světové. Navrhuje zavést alespoň krátkou vojnu

16.02.2019 19:05

Po obnově vojenské služby volá generál Emil Boček. Zároveň také uvádí, že je nutné, aby se změnila výuka tělesné výchovy ve škole. „Pohybovou negramotnost už pociťuje také armáda,“ poznamenal Boček. Zprávu přináší server PrvníZprávy.cz.

Jsme pohybově negramotní, varuje slavný veterán z druhé světové. Navrhuje zavést alespoň krátkou vojnu
Foto: FAEI.cz
Popisek: Generálmajor Emil Boček

Otázka špatné pohybové gramotnosti u dětí se řešila na konferenci pořádané Českou unií sportu. Odborníci, kteří se jí účastnili, se shodli, že pouhé dvě hodiny tělesné výchovy týdně v rámci školní výuky rozhodně nestačí a že se obecně u dětí vytrácí zájem o sport, hry a spontánní pohyb.

„Tento neblahý trend se projevuje už také při náboru nových rekrutů do profesionální armády a dalších složek integrovaného záchranného systému. Klíčové pro nápravu neutěšeného stavu je nejen navýšení počtu hodin pohybových aktivit ve škole, ale i podpora státu prostřednictvím programů pro rozvoj zdravého životního stylu,“ informuje k tomu server PrvníZprávy.cz.

Původní text ZDE.

„Sport a pohyb je nenahraditelným spolutvůrcem vlastností, jako je vlastenectví, smysl pro kolektiv nebo psychická odolnost. Obnovení alespoň několikaměsíčního základního povinného branného výcviku pro mladou populaci by mělo ohromný pozitivní a všestranný přínos pro celou společnost,“ zmínil na konferenci 95letý válečný veterán Emil Boček.

O problémech náboru nových rekrutů pak pohovořil i náčelník tělovýchovy generálního štábu Armády ČR Miroslav Jebavý. Ten uvedl, že nedostatečné je například zvládnutí plaveckých dovedností. „Všímáme si také nadváhy, úbytku svalové hmoty nebo nárůstu tuku v těle,“ dodal.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

20:21 George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

Americký prezident Joe Biden se potýká při řešení situace na prestižních univerzitách, obsazených pr…