Jurečka chce zvýšit dotace zemědělcům, a tudíž i Babišovi. Na co, je to zvrácené, reagují lidé

11.11.2014 12:50

Ministr zemědělství se rozzlobil. Na jednání Rady ministrů zemědělství v Bruselu konstatoval, že se mu nelíbí současná dotační politika EU.

Jurečka chce zvýšit dotace zemědělcům, a tudíž i Babišovi. Na co, je to zvrácené, reagují lidé
Foto: Filip Ferbie
Popisek: Marian Jurečka

„Na jednání jsem vyjádřil své znepokojení nad vývojem návrhu evropského rozpočtu pro rok 2015 v oblasti zemědělství, a to především s ohledem na současnou situaci spojenou s ruskou krizí, jejíž dopady nejvíce pociťuje zemědělský sektor, ačkoliv vlastně není jejím původcem. Dosud přijatá opatření na řešení dopadů ruského embarga totiž nenaplnila očekávání. Navíc ceny některých komodit stále klesají. Proto jsem vyzval Evropskou komisi, aby učinila další kroky ke stabilizaci trhů,“ řekl ministr zemědělství Jurečka.

Na jednání rady také představila slovenská delegace společnou deklaraci ministrů zemědělství České republiky, Maďarska, Polska, Slovenska, Bulharska, Rumunska a Slovinska o ekologické produkci a označování ekologických produktů, kterou podepsali ministři na setkání v Nitře počátkem října tohoto roku. Deklaraci podpořila přímo na jednání celá řada dalších států.

Jurečkovo prohlášení na Facebooku se ovšem s pochopením nesetkalo. „Na co potřebují zemědělci dotace, když lidí, kteří MUSÍ jíst, je stále víc? Kdo z podnikatelů má zajištěn takový trvalý odběr? Zemědělská politika EU je zvrácená a zasloužila by osekat na minimum… Znám spoustu zemědělců, co žijí jen z dotací," uvedl Jan Merta. „Ekozemědělství je jen dalším vyžíráním EU," dodal Marek Hartych. Jiný z uživatelů upozornil na silné protesty zemědělců ve Francii, které ovšem českým médiím unikly.

„Nějak nevidím, že by naše média, jež informují důkladně o různých nepodstatnostech, přinesla i zprávy o silných protestech zemědělců v celé Francii, které proběhly v minulých dnech. Francouzští zemědělci si stěžují, že sankce proti Rusku kvůli pokračující ukrajinské krizi vedou ke kolapsu cen zemědělských produktů, a vyhlašují kampaň Jezme francouzsky."

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Pokus o ovlivnění prezidentských voleb v USA.“ Je to tu zase. A už se to řeší

11:50 „Pokus o ovlivnění prezidentských voleb v USA.“ Je to tu zase. A už se to řeší

Na Jacka Smithe, zvláštního poradce odpovědného za dohled nad trestními vyšetřováními bývalého prezi…