Kleslová odstupuje z vedení ANO. Nenechám se uštvat novináři, vzkazuje

22. 9. 2015 16:34

VÍME PRVNÍ Radmila Kleslová se rozhodla rezignovat na funkci místopředsedkyně hnutí ANO. Oznámila to v prohlášení, které mají ParlamentníListy.cz k dispozici. Důvodem má být permanentní tlak ze strany médií, kterému je v poslední době vystavena.

Kleslová odstupuje z vedení ANO. Nenechám se uštvat novináři, vzkazuje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radmila Kleslová

„Nechci nadále snášet dehonestující kampaň, kterou v médiích rozpoutal exnáměstek ministra financí Lukáš Wagenknecht s cílem zdiskreditovat mou osobu a hnutí ANO,“ uvedla Kleslová, která vidí jediné řešení současné situace, kdy je několik týdnů pod trvalým tlakem médií, ve své rezignaci. Právě Wagenknecht, někdejší náměstek ministra financí za ANO Andreje Babiše, podle ní stojí za úniky informací o obchodních aktivitách Kleslové se státním podnikem ČEZ. Kleslová měla energetickému gigantu poskytovat poradenství, a podle informací, které se objevily v médiích, za vysoce nadstandardních podmínek.

„Ráda bych svou rezignací zastavila kampaň vůči hnutí ANO, kterému jsem společně se svými kolegy věnovala stovky hodin práce, díky níž hnutí dosáhlo v komunálních volbách v Praze vynikajících výsledků,“ vysvětlila Kleslová, která zároveň hnutí reprezentuje jako starostka Prahy 10.

„Jsem si vědoma, že opouštím druhou nejvyšší funkci v politickém uskupení, které má dlouhodobě nejvyšší voličské preference. Už ale nechci být hromosvodem pro mediální útoky novinářů vůči ANO. Už nemám sílu snášet každodenní tlak ze strany novinářů,“ uzavřela Kleslová.

Pak ještě dodala, že její rodina a zdraví jsou pro ní přednější. Tato poznámka má pravděpodobně souvislost s kolapsem Kleslové, ke kterému mělo dojít v pondělí.

Celé prohlášení Radmily Kleslové:

Po permanentním tlaku, který na mě média v posledních týdnech vyvíjela, jsem se rozhodla rezignovat na funkci místopředsedkyně hnutí ANO. Nechci nadále snášet dehonestující kampaň, kterou v médiích rozpoutal exnáměstek ministra financí Lukáš Wagenknecht s cílem zdiskreditovat mou osobu a hnutí ANO. Ráda bych svou rezignací zastavila kampaň vůči hnutí ANO, kterému jsem společně se svými kolegy věnovala stovky hodin práce, díky níž hnutí dosáhlo v komunálních volbách v Praze vynikajících výsledků.
Jsem si vědoma, že opouštím druhou nejvyšší funkci v politickém uskupení, které má dlouhodobě nejvyšší voličské preference. Už ale nechci být hromosvodem pro mediální útoky novinářů vůči ANO. Už nemám sílu snášet každodenní tlak ze strany novinářů. Nelpím na funkcích, zdraví a dcera jsou pro mne přednější.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Erik Best: Sobotka lhal. A teď to bouchne

10:42 Erik Best: Sobotka lhal. A teď to bouchne

Tématem OKD se zabýval na svém webu FSFinalWord.cz americký novinář žijící v Česku Erik Best.