Kvůli útoku v Turecku zpřísnila česká policie dohled na letištích

29.06.2016 19:02

Kvůli teroristickému útoku v Turecku zpřísnila česká policie dohled na letištích či u turecké ambasády. Mimo jiné navýšila počet hlídkujících policistů. ČTK to dnes oznámilo policejní prezidium. Úterní útok tří sebevražedných atentátníků na Atatürkově letišti v Istanbulu si vyžádal 41 mrtvých a 239 zraněných.

Kvůli útoku v Turecku zpřísnila česká policie dohled na letištích
Foto: Archiv
Popisek: Turecká vlajka

Opatření české policie přijatá ihned po událostech v Turecku jsou zaměřena zejména na mezinárodní letiště v Praze, Brně a Ostravě. Podle prezidia přibylo hlídkujících policistů, psovodů a specialistů na vyhledávání výbušnin. Policisté také věnují zvýšenou pozornost letům a cestujícím mířícím z Česka do Istanbulu i opačným směrem.

„Zvýšená činnost policie se vztahuje jak k vnějším prostorám letiště a blízkému perimetru, tak k tranzitům,“ doplnil policejní prezident Tomáš Tuhý. Bezpečnostní opatření se týkají i zastupitelského úřadu a rezidence Turecka v Česku. Podle Tuhého bude policie opatření případně upravovat na základě aktuálních informací o situaci v Turecku.

Bezpečnostní opatření byla v Česku zavedena také po březnových teroristických útocích v Bruselu

Turecké aerolinie zrušily pro dnešek na 340 letů, které měly přistát či odlétat z Atatürkova letiště v Istanbulu. Mezi Prahou a Istanbulem byly na dnešek původně plánovány tři zpětné spoje společnosti Turkish Airlines. „Odpolední, který měl přiletět ve 13:40 a odletět zpět do Turecka ve 14:35, byl zrušen,“ řekla ČTK mluvčí pražského letiště Marika Janoušková. Ranní spoj, který měl v 09:00 přistávat v Praze, v tento čas teprve odlétal z Istanbulu. Večerní linka s příletem v 18:30 je zatím beze změny.

Bezpečnostní opatření byla v Česku zavedena také po březnových teroristických útocích na letišti v Bruselu nebo po útocích v Paříži loni v listopadu. Po bruselských útocích v českých městech hlídkovali policisté spolu s vojáky, pod zvýšenou kontrolou byly kromě letišť třeba jaderné elektrárny, některá velvyslanectví nebo pražské metro. V květnu smíšené hlídky policistů s vojáky z ulic zmizely, ale vláda zatím nezrušila první stupeň ohrožení terorismem.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

20:21 George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

Americký prezident Joe Biden se potýká při řešení situace na prestižních univerzitách, obsazených pr…