Ministerstvo obrany se zlobí na Parkanovou: Nezveřejnila jste všechno

16.08.2013 6:54

Na svém webu zveřejnila bývalá ministryně obrany Vlasta Parkanová výslechy svědků v kauze CASA. Ministerstvo obrany se proti tomu ovšem ohradilo, zejména mu vadí, že exministryně prý úmyslně vynechala jednu z výpovědí svého nástupce Vlastimila Picka. Lidovky.cz píší, že Parkanová se proti tomu ohradila.

Ministerstvo obrany se zlobí na Parkanovou: Nezveřejnila jste všechno
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Vlasta Parkanová byla doporučena sněmovním imunitním výborem k vydání policejnímu stíhání

Podle úřadu totiž Parkanová úmyslně vynechala jednu z Pickových výpovědí, ve které se ke kauze CASA vyjadřoval obšírněji.

"Nevím, co bývalá ministryně obrany Vlasta Parkanová sleduje zveřejněním výpovědí. A zároveň netuším, proč, když se zmíněné materiály rozhodla zveřejnit, je nezpřístupnila všechny," říká mluvčí ministerstva Mira Třebická. "Čtenář by si totiž udělal jiný obrázek, než si asi exministryně Parkanová představovala," doplnila Třebická.

Vlasta Parkanová podle serveru Lidovky.cz tvrzení armády zpochybňuje. "Pokud svědek nelže, pak je jeho výpověď stejná jak při výslechu, tak při podání vysvětlení," vysvětluje, proč podle ní k žádné manipulaci nedošlo. Navíc prý se svými právníky ono konkrétní podání vysvětlení nemá. Parkanová tedy tvrdí, že zveřejnila vše, co má. „Pokud by u někoho výpověď a podání vysvětlení nebylo v souladu, pak by bylo na zvážení, kdy svědek mluvil pravdu a kdy ne," odpovídá na ministerskou kritiku.

Parkanová vinu odmítá

O nákupu letadel CASA vláda rozhodla v roce 2009. Nákup byl od počátku mnohými odborníky i médii kritizován jako předražený. Kvůli obchodu je vyšetřována Parkanová a její tehdejší náměstek Jiří Staněk. Kriminalisté Parkanovou viní ze zneužití pravomoci veřejného činitele proto, že podle vyšetřovatelů nenechala zpracovat nezávislý posudek na cenu letounů. Při nákupu tak údajně vznikla škoda 658 milionů korun. Vinu ovšem odmítá Parkanová i Staněk.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: dkr

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Pokus o ovlivnění prezidentských voleb v USA.“ Je to tu zase. A už se to řeší

11:50 „Pokus o ovlivnění prezidentských voleb v USA.“ Je to tu zase. A už se to řeší

Na Jacka Smithe, zvláštního poradce odpovědného za dohled nad trestními vyšetřováními bývalého prezi…