Ministr bude jednat se starosty měst,kde působí sociální agentura

18.05.2015 6:03

Ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD) se dnes setká se starosty měst, v nichž působí agentura pro sociální začleňování. Její pracovníci jsou kvůli neshodám s ministrem na budoucí podobě a fungování své instituce ve stávkové pohotovosti, stávku minulý týden po jednom dni zatím přerušili. Zástupci některých obcí se obávají toho, že by nestabilní situace v agentuře mohla ohrozit projekty pro potřebné i čerpání peněz z EU.

Ministr bude jednat se starosty měst,kde působí sociální agentura
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Dienstbier

Agentura je jedním z odborů úřadu vlády a spadá pod Dienstbiera. Pracovníci agentury žádají její osamostatnění a nezávislost na ministrovi. Neshody se týkají i využití evropských peněz a sledování jejich účinnosti při integraci Romů či chystané reorganizace. Tu chtěl Dienstbier kvůli služebnímu zákonu provést od července, odsunul ji ale na leden. Podle původního plánu se agentura měla rozdělit na dva odbory. Většina zaměstnanců začala minulé pondělí stávkovat. Protest o den později přerušila do jednání s premiérem, které se má konat v úterý večer.

Agentura působí ve 36 městech a obcích, kde pomáhá řešit problémy s ghetty. Pracovat by mohla už brzy v sedmi desítkách míst a měla by posílit na stovku zaměstnanců. V příštích letech by se mohlo na začleňování čerpat až deset miliard korun z EU.

S ministrem se mají dnes sejít zástupci asi 15 měst, jimž agentura pomáhá situaci zvládnout. S protestujícími zaměstnanci chce o jejich požadavcích a podmínkách pro ukončení stávky dnes diskutovat monitorovací výbor agentury. Sejít se má večer i občanská část rady vlády pro záležitosti romské menšiny.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk, mp

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Němci – naši nejbližší přátelé.“ Festival v Plzni vzbudil vášně

4:44 „Němci – naši nejbližší přátelé.“ Festival v Plzni vzbudil vášně

Necelý týden před oslavami osvobození se v Plzni uskutečnily česko-německé, respektive bavorské dny …