Mladý Zaorálkův náměstek chce v Norsku pomoci Michalákové. Prozradil, jaký trumf má v ruce

21. 2. 2016 6:26

Náměstek ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka Martin Smolek má za sebou stovky řízení před soudním dvorem Evropské unie. Za několik dní ho ale čeká něco zcela nového. Devětatřicetiletý právník má před norskými soudy pomoci Evě Michalákové, aby se zase mohla vídat se svými odebranými syny. Smolek tak bude jako vůbec první právník v severské zemi v rodinném sporu hájit zájmy cizího státu – České republiky. Informuje o tom Mladá fronta Dnes.

Mladý Zaorálkův náměstek chce v Norsku pomoci Michalákové. Prozradil, jaký trumf má v ruce
Foto: wikipedia
Popisek: Norská vlajka

Smolek je prý přesvědčen, že do pět let trvajícího sporu přináší úplně nové argumenty. A také jeden trumf. Podrobně totiž studoval poslední rozhodnutí krajské komise v Norsku, které Michalákovou zbavilo rodičovských práv a zakázalo jí styk se syny. A právě v tom vidí pro matku šanci.

„Místo toho, aby komise prozkoumala, jestli je matka schopná starat se o děti, a poměřila to s nejlepším zájmem dítěte, zkoumali jen nejlepší zájem dítěte spočívající v tom, co by se stalo, kdyby byly děti po více než čtyřech letech v náhradní péči předány matce. Komise tak podle nás nerespektovala hned dva mezinárodní dokumenty – Evropskou úmluvu o lidských právech a Úmluvu OSN,“ řekl Smolek listu.

V tuto chvíli jde Michalákové hlavně o to, aby syny ještě někdy mohla vidět. Kdyby se to podařilo a vláda by mu dala mandát na případu dál pracovat, pak by se teprve začetl do pět let starých protokolů spletitého případu a vyrazil do Norska udělat si představu, zda se Denis a David vůbec mají k matce vracet. „Nevím, jestli měli Norové důvod odebrat paní Michalákové děti. Nezkoumal jsem to, ani jsem nechtěl. Abych nebyl ovlivněn,“ přiznal Smolek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 6 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Americká novinářka chtěla ukázat špínu ruské propagandy. Ale dopadlo to úplně jinak...

19:37 Americká novinářka chtěla ukázat špínu ruské propagandy. Ale dopadlo to úplně jinak...

Příslovečná válka mezi stoupenci Ruska a jejich odpůrci se odehrává takřka v každé zemi v Evropě a č…