Musíme pracovat i v demisi, uvedl Rusnok po jednání vlády

09.08.2013 16:58

Premiér Jiří Rusnok oznámil, že jeho vláda jednala např. o novém zákoně o úřednících. Celkem projednala přes třicet zásadních bodů, šlo však o převážně technické věci. Za důležitou Rusnok nepovažuje otázku jmenování dalších velvyslanců, opačně se staví k problému podepsání případné smlouvy o dalším pronájmu nadzvukových stíhaček Gripen.

Musíme pracovat i v demisi, uvedl Rusnok po jednání vlády
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Rusnok

Rusnok upozornil na fakt, že sněmovna zatím není rozpuštěna, takže vláda musí pracovat, jak bylo předem naplánováno. „Jakmile nebude sněmovna funkční, tak jsme v krajních případech připraveni jednat se Senátem o zákonných opatřeních, která může schválit Senát a následně je musí potvrdit nová sněmovna, jinak tato opatření pozbývají platnosti, podotkl premiér.

Otázka Gripenů

Následně prohlásil, že např. otázku jmenování dalších velvyslanců nepovažuje za klíčovou. Své řekl také k problematice vyrovnání ruského dluhu vůči České republice. Vláda schválila dodatek ke smlouvě o vypořádání. Rusnok to považuje za technikálii, kterou mohla provést i jeho vláda.

Možná bude třeba podepsat také novou smlouvu u letounů Jas 39 Gripen. „Tam jsme zase pod tlakem času. Nabídka ze švédské strany nebude trvat věčně a my se tomu budeme muset přizpůsobit a podle toho rozhodnout," uvedl Rusnok.

Zákon o úřednících

Ministr vnitra Martin Pecina oznámil, že vláda udělá všechno pro to, aby co nejdříve prošel zákon o úřednících, jenž je podmínkou EU pro čerpání dalších finančních prostředků. „Máme několik možností, ale všechny předpokládají, že tento zákon bude schválen vládou. Nevíme, kdy přesně bude parlament rozpuštěn, může se stát, že to bude za tři týdny a v tom případě bychom se zákon ještě pokusili dát do parlamentu. Pokud se sněmovna rozpustí rychle, může se zákonem zabývat nově navolený parlament, soudí Pecina.

Další možností je, že se zákonem bude nejprve zabývat Senát a teprve potom nově zvolená sněmovna. Vše tak, aby zákon mohl platit k prvnímu lednu 2014.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Němci – naši nejbližší přátelé.“ Festival v Plzni vzbudil vášně

4:44 „Němci – naši nejbližší přátelé.“ Festival v Plzni vzbudil vášně

Necelý týden před oslavami osvobození se v Plzni uskutečnily česko-německé, respektive bavorské dny …