Natočil dokument o Babišovi, teď ho po letech vyhodlili z FAMU. Ale to vůbec nesouvisí, hájí se vedení školy

28.08.2017 21:02

Režisér Vít Janeček, jenž je spoluautorem dokumentu o Andreji Babišovi (ANO) nazvaného Selský rozum, byl po patnácti letech odejit z Filmové a televizní fakulty Akademie múzických umění. Po patnácti letech Janečkovi nebyla prodloužena smlouva. Může za jeho koncem stát i fakt, že se podílel na novém filmu o šéfovi hnutí ANO? Vedení fakulty podobné spekulace odmítá.

Natočil dokument o Babišovi, teď ho po letech vyhodlili z FAMU. Ale to vůbec nesouvisí, hájí se vedení školy
Foto: Oldřich Szaban
Popisek: Za dobré vysvědčení dostali žáci zmrzlinu od Andreje Babiše

Server Echo24.cz jako první informoval o stanovisku vedení filmové a televizní fakulty, že za odchodem Víta Janečka z akademické půdy není film o Babišovi, ale neshody s děkanem FAMU Zdeňkem Holým.

„Vít Janeček, pedagog katedry dokumentární tvorby FAMU, inicioval mediální kampaň, jejíž příčinou je neprodloužení jeho termínové pracovní doby děkanem Zdeňkem Holým. Přes časté osobní a nekorektní způsoby vyjadřování o současném děkanovi v minulosti se nyní, v kontextu blížícího se ukončení pracovního poměru na FAMU, Vít Janeček rozhodl, že ve své věci použije politizaci, která souvisí s tématem jeho posledního filmu,“ píše se ve společném prohlášení, které podepsali Jaroslav Brabec, Petr Jarchovský, Ivo Trajkov, Pavel Rejholec, Michaela Pavlátová, Marta Švecová Lamperová a Ondřej Šejnoha z kateder FAMU.

Celý článek naleznete zde.

Vedoucí kateder také připomínají, že děkan sice poskytuje otevřený prostor k diskusi a je schopen přijmout i kritické názory, ale v životě někdy nastanou chvíle, kdy musí jednat. Kauza Víta Janečka podle vedoucích kateder přesáhla rámec běžné výměny názorů a děkan musel jednat. V běžné situaci rozhodují o složení týmu pedagogů vedoucí kateder, ale tentokrát prý už zkrátka nešlo jen o běžnou situaci.

Studenti se však zkušeného vyučujícího zastávají. Server Deníku Referendum přinesl zprávu o tom, že studenti s rozhodnutím děkana nesouhlasí a chystají protesty.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

20:21 George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

Americký prezident Joe Biden se potýká při řešení situace na prestižních univerzitách, obsazených pr…