Něco jako Berlín roku 1945. Islámský stát prý mele z posledního, podívejte se, co provádí

14. 1. 2016 21:39

Islámský stát stupňuje teror i ve vlastních řadách. Aktuálně podle informací britského deníku Daily Mail zveřejnil video, na kterém jsou upalováni zaživa jeho vlastní bojovníci. Mnozí experti tvrdí, že i vzhledem k mnoha těžkým porážkám v posledních týdnech se ISIS začíná rozpadat.

Něco jako Berlín roku 1945. Islámský stát prý mele z posledního, podívejte se, co provádí
Foto: repro youtube, tan
Popisek: V ulicích Islámského státu

Brutální smrt vlastních bojovníků zinscenoval Islámský stát poté, co neuspěl před dvěma týdny v další bitvě o strategicky důležité město Ramádí s iráckými silami. Část džihádistů uprchla do hlavního města ISIS Mosulu, kde byli za své selhání v boji upáleni zaživa. Není to však poprvé, kdy přikročili vůdci chalífátu k takovému trestu. První veřejné upalování vlastních bojovníků se konalo již v loňském roce, kdy byli bojovníci ISIS poraženi v bitvě o irácké město Tikrít, kde se mimo jiné narodil bývalý irácký vůdce Saddám Husajn.

Celý text v angličtině najdete ZDE.

Podle očitých svědků byli bojovníci přinuceni shromáždit se v kruhu a poté byli všichni společně upáleni. Kromě toho podle četných zpráv islamisté hromadně vraždí i ženy a děti obviněné ze špionáže pro nepřítele. Paranoia vůdců ISIS stoupá závratným tempem, což považují experti za důkaz toho, že se ISIS pozvolna bortí ve svých základech. „Masové upalování vlastních bojovníků pro mě není až takovým překvapením. Islámský stát čelí v poslední době mnoha neúspěchům a pomalu se začíná rozpadat. Paranoia jeho vedení sílí a v rámci zastrašovací taktiky dokonce vraždí i ženy a děti, což svědčí skutečně o velkém zoufalství,“ cituje Daily Mail experta na terorismus Michaela Pregenta.

Mezitím pokračují cílené útoky spojeneckých stíhaček na konkrétní oblasti Islámského státu. Aktuálně se například americká armáda soustředí přímo na hlavní město Mosul ve snaze narušit finanční aktivity islamistů. Americké úřady uvedly, že příslušná budova, kde se odehrávaly hlavní finanční transakce, byla zničena shozením dvou bomb o váze necelých tisíc kilogramů. Předpokládá se, že přímo v Mosulu je soustředěno asi 3 200 džihádistů. To je třikrát více než počet bojovníků, kteří drželi město Ramádí. Radikálové sice byli zatlačeni až na východní předměstí, ale vzhledem k nastraženým bombám v jeho ulicích se zatím půl milionu obyvatel stejně nemůže vrátit zpět do svých domovů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A už je to tady. Zděšení z referenda o EU! Začíná to být vážné, víme více

10:27 A už je to tady. Zděšení z referenda o EU! Začíná to být vážné, víme více

ANKETA Jste pro nový zákon o obecném referendu? Jak pohlížíte na případné referendum o našem členstv…