Němeček s Babišem se zase pošťuchují. A opět je v tom alkohol, ale tentokrát trochu jinak...

23. 2. 2016 21:01

Mezi ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem (ČSSD) a ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) to znovu pořádně jiskří. Oba pánové se přou v podstatě od doby, co se koaliční vláda zrodila – o peníze pro resort zdravotnictví. Spory ale dosáhly i osobnější roviny. Babiš jednou Němečka obvinil, že byl opilý na zasedání zdravotnického výboru. Ten to důrazně popřel.

Němeček s Babišem se zase pošťuchují. A opět je v tom alkohol, ale tentokrát trochu jinak...
Foto: Ministerstvo zdravotnictví
Popisek: Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček se na sociálních sítích pustil do Lidových novin, které vlastní ministr financí Andrej Babiš (ANO), protože tyto noviny kritizovaly hospodaření resortu, ale už nekritizují svého majitele za populistický návrh na zlevnění piva.

„M.Zvěřina @lidovky nenechal niť suchou na údajné rozhazovačnosti ČSSD. Hádanka: kritizoval také nápad majitele novin snížit DPH na pivo? Jan Štoll, mluvčí ministerstva, ale následně novinářům ze serveru Echo24.cz tvrdil, že nejde o útok na šéfa státní kasy, ale na noviny, které se podle názoru ministra zdravotnictví některým tématům vyhýbají.

Sluší se připomenout, že mezi členy vlády to nevře zdaleka poprvé. Na konci roku 2014 například Babiš Němečka obvinil, že se zúčastnil výjezdního zdravotnického výboru opilý, což ministr důrazně odmítl. Svatopluka Němečka se zastal i správce kláštera, kde se akce konala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pavel Novotný: Zemanovi jdou z pusy hovna, ať už jde do prdele. Okamuru volí mentálové a mrzáci. Tupá hovada a telata, to jsou voliči Babiše. Ne každý je bystrý jako já

4:41 Pavel Novotný: Zemanovi jdou z pusy hovna, ať už jde do prdele. Okamuru volí mentálové a mrzáci. Tupá hovada a telata, to jsou voliči Babiše. Ne každý je bystrý jako já

Pořádně naloženo dostali od bulvárního novináře, podnikatele a profesionálního hráče pokeru Pavla No…