Německo: Jo, to byla bitka. Afričané se opili a rozmlátili vše, co jim stálo v cestě

14.03.2017 7:12

Německo v minulých dnech prožilo další z mnoha ošklivých zkušeností s migranty. Osm afrických žadatelů o azyl vtrhlo do strážní místnosti ve své ubytovně v Haldern-Töven. Utkali se s ochrankou a následně začali demolovat veškeré vybavení.

Německo: Jo, to byla bitka. Afričané se opili a rozmlátili vše, co jim stálo v cestě
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Rozdávající oběd

Incidentu v bývalém armádním skladu poblíž města Kleve ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko, který byl upraven na přijímací středisko, se účastnili dva migranti z Toga a šest z Ghany. Nejprve vyhrožovali ochrance a poté ji napadli železnými tyčemi. Když se jim nepodařilo přes stráže proniknout dovnitř, vybili si svůj vztek na okolních budovách. Vymlátili několik desítek oken a zničili prakticky veškerý nábytek.

Dva z mužů byli podle policie z Kleve notně opilí, ostatním v krvi alkohol naměřen nebyl. Útočníci nemínili zanechat svého násilného chování ani po příjezdu policie a museli být umravněni pomocí donucovacích prostředků. Potyčka se neobešla bez následk, jeden ze zasahujících policistů si zlomil nohu. Proti všem osmi útočníkům z afrického kontinentu bylo zahájeno trestní řízení pro spáchání výtržnosti a útoku na veřejného činitele.

Podle zjištění deníku Die Welt byl konflikt pravděpodobně vyústěním napjaté situace z předchozího večera. Do bývalého vojenského skladu bylo přivezeno osmnáct uprchlíků, ale ti nebyli s místem svého pobytu spokojeni. Předpokládali, že budou mít k dispozici jiné ubytování. Devět z nich dokonce odmítlo autobus vůbec opustit. Vadilo jim, že v jejich novém domově není k dispozici bezdrátové připojení.

Anketa

Která koaliční strana už po volbách určitě nebude ve vládě?

17%
8%
75%
hlasovalo: 4217 lidí

Uprchlíci byli značně nervózní z probíhajícího azylového procesu a stěžovali si na to, že nebudou moci být v kontaktu se svými rodinami. Zasahujícím policistům se nakonec s vypětím všech sil podařilo přítomné přesvědčit, aby na místě strávili noc. V bývalém vojenském skladu tak nyní bydlí jen devět obyvatel, i když je uzpůsoben na přijetí až čtyř stovek lidí.

Jak píše deník Rheinsiche Post, celá záležitost se vedle médií řeší i na nejvyšší politické úrovni. Mluvčí FDP v parlamentu v Düsseldorfu Marc Lürbke vznesl několik dotazů k místní vládě. Dotazoval se, jaké výše škody řádění migrantů dosáhlo a zajímalo jej dále, proč nebyla proti podobným násilnostem přijata konkrétní opatření ve formě zrychlených trestních řízení. V neposlední řadě Lürbkeho také zajímalo, v jaké fázi se nachází azylová řízení se všemi osmi násilníky.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Pokus o ovlivnění prezidentských voleb v USA.“ Je to tu zase. A už se to řeší

11:50 „Pokus o ovlivnění prezidentských voleb v USA.“ Je to tu zase. A už se to řeší

Na Jacka Smithe, zvláštního poradce odpovědného za dohled nad trestními vyšetřováními bývalého prezi…