Nepít, neurážet, být příkladem mladým. Soupeři Miloše Zemana slíbili, co budou dělat na Hradě jinak

15.08.2016 10:30

Prezidentské volby jsou sice až za dva roky, ale hned šest kandidátů má jasno, že chce do nich promluvit. Prezident Miloš Zeman zatím sám neřekl, zda bude obhajovat mandát. Deník Blesk se nyní kandidátů dotázal na to, v čem by se jejich prezidentství lišilo od Zemanova.

Nepít, neurážet, být příkladem mladým. Soupeři Miloše Zemana slíbili, co budou dělat na Hradě jinak
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

„S Milošem Zemanem jednoznačně oslovujeme stejné skupiny voličů,“ uvedl ke své kandidatuře sociálnědemokratický senátor Zdeněk Škromach. Podle jeho slov se se Zemanem shodují i v prioritních potřebách státu – zajištění bezpečnosti našich občanů, nutnosti zvyšování mezd zaměstnanců, podpoře péče o seniory a nemocné, kvalitním veřejném zdravotnictví, podnětech pro ekonomický rozvoj a podobně. „Zda bych se v něčem zásadně odlišoval? Pravděpodobně ve způsobu komunikace. Miloš Zeman například nepoužívá PC a internet,“ dodal Škromach.

Lékař Marek Hilšer by podle svých slov nabádal k odvaze, šířil by pozitivní přístup a lidem prokazoval úctu. „A to spíše než strach, aroganci a urážení,“ dodal. Na Hrad má také zálusk zpěvačka a aktivistka Jana Yngland Hrušková. „Já jsem zásadně pro vystoupení z Evropské unie. To je pravděpodobně náš největší rozdíl. S tím samozřejmě souvisí naše bezpečnost, tedy obnovení hranic. Dále obchod, migrace a další otázky. Musíme navázat na osvědčenou spolupráci s jednotlivými zeměmi Evropy,“ řekla Blesku.

Europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09) by dle svých slov neposouval vědomě naši zemi směrem na východ. „Prezident také musí reprezentovat českou státnost a být příkladem zejména pro mladší generace,“ řekl.

Podnikatel Igor Sládek pak vidí rozdíl například v pití alkoholu. „Nepiji. Neurážím nikoho, natož pak novináře,“ řekl. Podle svých slov také rozumí všem tématům, o kterých mluví nebo bude mluvit. „Mám potencionální řešení problémů naší doby. Vyhraji příští volbu prezidenta již v prvním kole, abych ušetřil čas a státní rozpočet,“ netají se s ambicemi.

Ekonom Jan Švejnar i textař a podnikatel Michal Horáček účast v anketě Blesku odmítli.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…