Nepřehánějte to, krotí Schwarzenberg obavy z dění v Polsku

7. 1. 2016 22:55

V Polsku bude platit nový zákon o kontrole veřejnoprávních médií. Už ho podepsal polský prezident Andrzej Duda. Konzervativní vláda je spokojená, liberální opozice bije na poplach. A co si myslí občané? V Událostech, komentářích České televize se vyjádřil zpravodaj České televize Josef Pazderka. Své k tématu řekli i poslanci Martin Lank (Úsvit) a Karel Schwarzenberg (TOP 09). První jmenovaný by si přál, abychom měli nezávislá média i v Česku.

Nepřehánějte to, krotí Schwarzenberg obavy z dění v Polsku
Foto: Archiv
Popisek: Polsko

„Polská pravice dlouhodobě dávala najevo, že je s veřejnoprávními médii nespokojená a že chce média dostat pod kontrolu. Trochu překvapivé je, jak rychle to učinila,“ konstatoval zpravodaj Pazderka. A jak se na to dívá polská společnost? „Polská společnost je dlouhodobě velmi rozdělená,“ konstatoval Pazderka s tím, že pracovníci veřejnoprávních médií kroky vlády kritizují, někteří odcházejí ze svých postů, ale jiní na svých místech zůstávají.

Dalšími hosty pořadu byli poslanci Martin Lank (Úsvit) a Karel Schwarzenberg (TOP 09). „Pamatujeme tu před pár lety dobu, kdy v České televizi přespávali přátelé a snažili se udržet televizi nezávislou na politicích. Ale obavy z dění v Polsku bychom neměli přehánět,“ poznamenal Schwarzenberg. Bude proto třeba sledovat, jak se bude nová vláda opravdu chovat. Bude například prosazovat cenzuru?

Martin Lank by byl podle vlastních slov rád, kdybychom měli opravdu nezávislá média i v Česku. V tuto chvíli si ale není jist, zda tu nějaká nezávislá média máme. A pokud jde o to, že chce vláda kontrolovat média, totéž se např. děje ve Velké Británii a nikdo si toho nevšímá.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šílený televizní lynč na prezidenta Zemana. Takáč hostům přímo diktoval, co mají říci. A ještě Petr Žantovský objevil něco zajímavého o řádící Monice Pajerové

8:07 Šílený televizní lynč na prezidenta Zemana. Takáč hostům přímo diktoval, co mají říci. A ještě Petr Žantovský objevil něco zajímavého o řádící Monice Pajerové

TÝDEN V MÉDIÍCH Šílený televizní lynč prezidenta Miloše Zemana jako důsledek článku o roce 1968 na r…