Nový poslanec ODS se zastal Klause za chilské pero i amnestii

08.01.2014 11:52

Za dobu, co jsem poslancem, jsem se zúčastnil všech schůzí a akcí, které s mým mandátem souvisejí. Tak odpověděl poslanec ODS Jan Zahradník na dotaz jednoho ze čtenářů jeho profilu na serveru ParlamentníListy.cz. Odpovídal také na otázku, co dělá pro navrácení jména značce ODS, či zda souhlasí se vším, co Václav Klaus udělal, nebo zda by byl pro vytvoření soudcovské komory.

Nový poslanec ODS se zastal Klause za chilské pero i amnestii
Foto: ods.cz
Popisek: Jan Zahradník z ODS

Jeden ze čtenářů se Zahradníka zeptal, co za dobu, co je poslancem, už udělal, když už bere poslanecký plat. Poslanec v odpovědi uvedl, že za dobu, co je poslancem,  se zúčastnil všech schůzí a akcí, které s výkonem jeho mandátu souvisejí. „Na schůzi 12. prosince jsem byl omluven, protože jsem se zúčastnil zasedání zastupitelstva města České Budějovice, jehož jsem 23 let členem. Nyní se připravuji na jednání výboru pro životní prostředí a výboru pro evropské záležitosti, jejichž jsem členem. Dále se připravuji na řádnou schůzi sněmovny, která začne 4. února. Mimo jiné budu pro klub ODS zpravodajem pro dva návrhy zákonů a jednu zprávu,“ napsal Zahradník.

Jiný čtenář si postěžoval,  že poslanců ODS je ve sněmovně málo a není o nich moc slyšet. „Nemyslíte, že proto, abyste navrátili značce ODS jméno, musíte něco dělat?“ ptá se čtenář.  

„Věřte mi, že navrácení jména značce ODS, jak píšete, je pro mne jedním z nejvýznamnějších úkolů. Jsem členem ODS již více než 22 let a vždy jsem se snažil ODS pomáhat. Proto jsem také nakonec kandidoval v parlamentních volbách na 11. místě kandidátní listiny ODS v Jihočeském kraji. Ačkoli jsem nedělal žádnou osobní preferenční kampaň, byl jsem přednostními hlasy voličů zvolen,“ uvedl a přiznal, že  zájem o vyjádření poslanců ODS je menší, když je jich 16, než když ODS měla 53 poslanců. „Přesto se snažíme ve sněmovně i ve svých krajích vyjadřovat aktivně jako opoziční strana. Já sám dávám přednost střízlivým, věcným vyjádřením před samoúčelnými výpady a útoky, které byly bohužel obvyklé v minulém volebním období a které vedly k nastolení nenávistné atmosféry na naší politické scéně.“

Povinné členství v profesních komorách vede ke korporativistickému státu

Dalšímu čtenáři vadí, že soudci podle jeho názoru vytvářejí vlastní zákony a veřejně a vědomě zesměšňují účastníky svých soudních kauz. V této souvislosti vyslovil požadavek na vznik profesní komory soudců, „soudcovské komory“. Zahradník uvedl, že není příznivcem názoru, že povinná účast v různých profesních komorách je cestou k záchraně společnosti. „Vede spíše ke vzniku korporativistického státu. Proto se zřízením Vámi požadované soudcovské komory nesouhlasím a její vytvoření podporovat nebudu,“ konstatoval Zahradník.

Zajímavá byla Zahradníkova odpověď na dotaz, zda souhlasí se vším, co bývalý prezident Václav Klaus pro republiku udělal. „Souhlasíte i s krádeží v přímém přenosu a s amnestií pro největší zloděje?“

Zahradník ke „krádeži v přímém přenosu“ neboli k příhodě s „chilským perem“ uvedl, že coby hejtman Jihočeského kraje podepsal řadu významných dokumentů, ať už s partnery z České republiky, tak i s partnery ze zahraničí. „Bylo při tom vždy zvykem, že psací náčiní, kterým byl dokument podepsán, bylo symbolickou připomínkou té významné události a oba signatáři si je většinou ponechali na památku.“

Podle něj to, co Česká televize udělala z této příhody, považuje na nevkusné a za důkaz její neúcty k osobě prezidenta.

Zahradník obhajoval i vyhlášení kontroverzní amnestie: „Na Váš druhý dotaz odpovídám tak, že vyhlásit amnestii je ústavním právem prezidenta republiky. Při amnestii, kterou pan prezident Václav Klaus vyhlásil 1. ledna 2013, byli amnestováni lidé odsouzení za méně významné trestné činy, případně lidé, jejichž kauzy, byť na první pohled velké a závažné, nebyly soudy po mnoho let schopny vyřešit. Při loňské štvanici na pana prezidenta, při které starostové a učitelé odstraňovali jeho obraz z veřejných místností, jsem mu vyjádřil svou plnou podporu.“

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Mladí si myslí, že všechno zachránili Američané“. Plzeňský památník obětí války se smutným osudem

21:38 „Mladí si myslí, že všechno zachránili Američané“. Plzeňský památník obětí války se smutným osudem

Zrezivělý památník; víc, než se na pohled zdá. Jména škodováckých obětí druhé světové války po necel…