O tomto se téměř mlčí. Probíhá genocida "zlých" muslimů

01.06.2015 17:45

Nositelka Nobelovy ceny za mír, Aun Schan Su Ťij, ani organizace pro lidská práva Člověk v tísni se zatím nijak nevyjadřují k již probíhající genocidě na muslimském obyvatelstvu Barmy. Informují o tom Britské listy.

O tomto se téměř mlčí. Probíhá genocida "zlých" muslimů
Foto: repro foto Youtube
Popisek: Uprchlíci, ilustrační foto

Aun Schan Su Ťij, bývalá disidentka, nyní jedna z hlavních představitelů barmské opozice a nositelka Nobelovy ceny za mír stále mlčí v otázce násilností, směřovaných na barmskou muslimskou menšinu Rohingyů.

Ti jsou cílem násilí ze strany vládnoucí buddhistické většiny, desetitísice z nich jsou vysidlovány, nemají ani občanství a pokud žijí na území Barmy, tak v uprchlických táborech. Mnozí z nich ale utíkají na širé moře v dřevěných bárkách, protože je nikde nikdo nechce. Na moři je však čeká jen smrt.

Násilnosti odsoudil již i tibetský dalajláma či jihoafrický biskup a taktéž držitel Nobelovy ceny za mír Desmond Tutu. Oba se také nechali slyšet, že je mrzí neangažovanost Aun Schan Su Ťij, která jediná je v pozici se Rohingyů zastat.

Ta ovšem v rozhovoru s dalajlámou popsala situaci jako komplikovanou a pozorovatelé tvrdí, že k tomu má důvod. Letos na podzim se v Barmě konají volby a Su Ťij by podporou menšiny mohla přijít o velké množství hlasů. Tudíž to vypadá tak, že je ochotna obětovat menšinu národa pro větší politickou moc.

Izraelský plátek Haaretz přirovnává osud barmských Rohingyů k osudu evropských Židů za druhé světové války. Jejich vesnice jsou vypalovány, zatímco oni jsou shromažďováni v koncentračních táborech s nulovou životní úrovní.

Podobné mlčení zachovává i organizace Člověk v tísni, která sice vydala zprávu, kritizující opatření vůči Rohingyům, ale jejich původní vyjádření zdaleka neodpovídalo skutečnosti a muslimskou menšinu popisovalo jako nebezpečnou a skoro rovnocennou s buddhistickou většinou.

„Jednoocí bojovníci“ za lidská práva, jak autor článku říká Člověku v tísni, pak akorát potvrzují, že lidská práva jsou výsadou, nikoli samozřejmostí, stačí se podívat na migrační situaci u nás v Evropě, kdy nikdo nechce pomoct „zlým“ muslimům, prchajícím ze severu Afriky, kteří chtějí obsadit naši půdu a zničit naši kulturu, přičemž realita je taková, že se jedná o zoufalé lidské bytosti, které prostě jen hledají pomoc a přežívají ze dne na den.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: spa

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

20:21 George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

Americký prezident Joe Biden se potýká při řešení situace na prestižních univerzitách, obsazených pr…