Pápá, HateFree. Konec. Ministr: Není možné pracovat pro stát, podílet se na rozdělování dotací a zároveň čerpat v neziskovce

06.02.2017 7:15

Projekt výchovy proti násilí z nenávisti HateFree Culture, jenž byl „dítětem“ exministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera (ČSSD), končí. Zastavit jej chce jeho nástupce a stranický kolega Jan Chvojka.

Pápá, HateFree. Konec. Ministr: Není možné pracovat pro stát, podílet se na rozdělování dotací a zároveň čerpat v neziskovce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr pro legislativu a lidská práva Jan Chvojka

Projekt zařazený pod Agenturou pro sociální začleňování měl nabádat Čechy k toleranci. Kampaň končí v dubnu a o jejím prodloužení nechce Chvojka již ani slyšet. Píše to časopis Týden.

„Od počátku jsem to vnímal jako časově omezený projekt, který by neměl přerůst do trvalé agendy Agentury pro sociální začleňování. Kampaň HateFree Culture se bohužel dostala do určité slepé uličky. Nejvíce pozornosti nakonec přitahuje její pozadí, financování a personálie s ní spojené, méně už její obsah,“ tvrdí Chvojka. Není si ani jist celkovým výsledkem HateFree Culture. „Považuji ho za velmi těžko měřitelný,“ uvedl. Dienstbier by oproti němu ve smlouvě pokračoval. 

Rozpočet projektu činil téměř 40 milionů korun, Úřad vlády do něj přidal necelých osm milionů. Právě nad oblastí financí se Chvojka pozastavil – nad zjištěním, že Nikola Křístek, dnes již zřejmě bývalý šéf projektu, zároveň působil ve sdružení AISIS, jež si ve veřejných zakázkách přišlo na pět milionů. „Jeho dvojí angažmá mne velmi nepříjemně překvapilo. Myslím, že takto postupovat nelze. Není možné pracovat pro stát, podílet se na rozdělování dotací a zároveň tyto dotace čerpat v nevládní organizaci,“ uvedl Chvojka. 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

PhDr. Lubomír Zaorálek byl položen dotaz

Stejné mzdy za stejnou práci v celé Evropě

Zajímalo by mě, jak toho chcete docílit? A kde by třeba podniky nebo zaměstnavatelé na dorovnání mezd měli brát peníze?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Blyatmobile 2.0.“ Ještě hůř pro Ukrajinu. Rusové vylepšili svůj vynález

12:34 „Blyatmobile 2.0.“ Ještě hůř pro Ukrajinu. Rusové vylepšili svůj vynález

Blyatmobile, želva nebo bitevní stodola, tak se nazývají po domácku upravené ruské tanky, které vedo…