Pouliční válka v Hamburku. Létají i dlažební kostky

07.07.2017 17:37

Německé přístavní město Hamburk zažívá pouliční válku. Možná až dvě tisícovky demonstrantů stojí proti stovkám těžkooděnců, kteří se je snaží vytlačit z modrých zón. Tyto zóny neměli protestující v době summitu G20 okupovat.

Pouliční válka v Hamburku. Létají i dlažební kostky
Foto: Vít Hassan
Popisek: První den summitu G20. Policie zasahuje proti demostrantům, kteří blokují ulice

Těžkooděnci se nejprve snažili demonstranty vytlačit z prostranství před filharmonií, kde se měli setkat ruský prezident Vladimir Putin s americkou hlavou státu Donaldem Trumpem.

Z počátečních bojů se stovkou protestujících však došlo k pouliční válce, kdy od nádraží se vyrojila skupina příznivců Antify o více než tisícovce členů. 

Vzduchem najednou létaly skleněné lahve, ale i dlažební kostky a nože na koberce. Vřava je již druhý den po sobě skutečně velká. Plné ruce práce mají také hasiči, kteří musí zasahovat v ulicích, kde létají Molotovovy koktejly a hoří i desítky aut. Zasahují samozřejmě i vodní děla, kde údajně je přimíchán i slzný plyn. Ten pak těžkooděnci společně s obušky využívají ke své práci.

Tisícovka černě oděných příznivců Antify útočila ze svahu, zemi pak pokrývaly střepy lahví, ale právě i dlažební kostky. Atmosféra byla velmi hustá a nepřehledná, ozývala se i střelba. Zhruba po hodině se pak povedlo těžkooděncům anarchisty vytlačit, ale očekávaly se další střety, neboť nejtvrdší jádro si přichystalo pro útok i dopravní značky. Na ulicích rovněž vznikaly barikády, při jejichž stavbě se využívaly například dřevěné palety. Na místě jsou i zranění policisté.

Summit státníků nejbohatších ekonomik světa svolala německá kancléřka Angela Merkelová. V rámci summitu se také poprvé sešli ruský prezident Vladimir Putin a americká hlava státu Donald Trump.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Hnus. Ani pes je nesežral.“ Češi si všimli, kdo zkazil piškoty. Jurečka to tehdy přikryl

8:00 „Hnus. Ani pes je nesežral.“ Češi si všimli, kdo zkazil piškoty. Jurečka to tehdy přikryl

„Hnus.“ „Odporná chuť i konzistence.“ „Nedá se to žrát.“ – Těmito slovy hodnotí lidé v několika posl…