Praha rozdělila téměř devadesát milionů, které získala z hazardu

12.12.2013 21:49

Praha rozdělila městským částem část peněz, které od dubna do konce září získala na poplatcích z hazardních her. Celkem se vybralo přes 233 milionů korun. Zastupitelé hlavního města dnes odsouhlasili rozdělení téměř 89 milionů korun. Část peněz půjde na dětská sportovní mužstva a na sport obecně, další jsou určené na kulturní, školní nebo sociální dotace.

Praha rozdělila téměř devadesát milionů, které získala z hazardu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Herna, ilustrační foto

Zastupitelé před rokem rozhodli, že polovinu z částky získané z hazardu budou dostávat mládežnická sportovní mužstva, zbytek půjde na dotace na kulturu, školství, zdravotnictví a sociální oblast. Přesná částka určená pro jednotlivé městské části se má vypočítat podle množství automatů na jejich území a počtu dnů, kdy byly provozovány.

Na základě zkušeností z letošního prvního čtvrtletí se ale vedení hlavního města rozhodlo způsob pozměnit. Některé městské části prý měly problémy s rozdělováním peněz na sportující mládež. Polovinu z těchto peněz proto nově budou moct dát na sport obecně. Z 233 milionů korun získaných na poplatcích z hazardu bylo přímo z výherních automatů přes 177 milionů, polovinu této částky rozdělí městským částem.

Pražský magistrát připravuje nová pravidla

Některé radnice v minulosti způsob rozdělování peněz z hazardu kritizovaly. Vedení Prahy proto slíbilo od začátku příštího roku systém změnit. Nová pravidla zatím připravuje. Podle chystaného návrhu by až čtvrtinu z vybraných peněz měly dostávat radnice, které na svém území zakázaly všechny herny. V Praze je v současné době 313 míst, kde jsou hrací přístroje povoleny.

Provozovatelé herních automatů naopak požadují, aby pražské městské obvody, které na svém území zcela zakážou herní automaty, nedostaly z jejich provozu ani korunu. Uvedlo to tento týden sdružení Spelos. 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nem

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Soud smetl ze stolu žalobu SOCDEM na ČSSD. Paroubek děkuje za reklamu: Nechápu, kdo jim to sepsal

19:50 Soud smetl ze stolu žalobu SOCDEM na ČSSD. Paroubek děkuje za reklamu: Nechápu, kdo jim to sepsal

Sociální demokracie se snažila zrušit registraci koalice ČSSD pro volby do Evropského parlamentu. Zk…