Přirovnání Martina C. Putny k opici. Od zhnuseného signatáře Charty 77

11. 1. 2017 20:33

Oslavy čtyřicátého výročí Charty 77 probíhají celkem klidně. Ostatně platí, že jde o minulost a ta zpravidla nebudí vášně. Jeden se signatářů charty, Václav Vlk starší, má za to, že je to i tím, že statečnost se v Česku neodpouští. Více pozornosti by tomu prý pan Vlk ani nevěnoval, kdyby nebylo článku „katolické buzny“ Martina C. Putny.

Přirovnání Martina C. Putny k opici.  Od zhnuseného signatáře Charty 77
Foto: Daniela Černá
Popisek: Martin C. Putna

Před čtyřiceti lety spatřila světlo světa Charta 77 a komunisté na ni začali reagovat. Na oslavách po 40 letech se ale sešla už jen spousta dědků a bab, kteří si chtěli především popovídat, takže občas nebylo slyšet slova, resp. řečníky, kteří se snažili oslovit celý sál.

„Takže jsme se sešli až minulý týden, v Mramorovém sále Lucerny, což je menší taneční a koncertní sál. A kam se vměstnalo více než tři sta lidí. Organizátoři poděkovali Ivanu Havlovi a Dáše Havlové (nevím, které z těch dvou) za propůjčení sálu. Představa, že by Sobotka, Babiš anebo Krnáčová nabídli nějaký sál, je z říše snů. Statečným lidem se nikdy neodpouští, že? Takže v Lucerně. Bez dotací,“ zahájil Vlk text uveřejněný na serveru Neviditelný pes.  

Více pozornosti by tomu snad pan Vlk ani nevěnoval, kdyby nebylo komentáře z pera profesora Martina C. Putny, jenž se proslavil např. spory s prezidentem Milošem Zemanem.

„Pan Putna, známý to intelektuál a ‚katolická buzna‘, jak sám o sobě píše na plakátu, co si nosí na demonstrace. Podle mnohých však egocentrista levicově, až trockisticky zaměřený, ideový souputník všech západních ‚liberálů‘. Kteří ovšem nejsou žádní milovníci svobodomyslných politických směrů, ale milovníci a propagátoři takzvané měkké tyranie. Fanda genderismu, sluníčkářství, politické korektnosti a tak,“ uvedl Putnu autor textu.

Celý komentář najdete zde.

V Lidových novinách Putna napsal, že někteří chartisté jaksi sešli z cesty. Sešli už tím, že zpochybňují vliv ruské propagandy na západní společnost. Jeden ze signatářů charty měl napsat, že nejde o ruskou propagandu, ale „o vřeštění neziskovek“. Těch neziskovek, z nichž Putnovi homosexuální kamarádi často žijí, dodává Václav Vlk. Obratem dodává, že chartistům vždy šlo primárně o to, aby socialistický stát dodržoval zákony, k nimž se sám zavázal. Útok na signatáře Charty 77 považuje Vlk za nesmyslný.

„Pan Putna je drzej jako opice. Nebo je duchovní spřízněnec majora StB, co na mne řval na Ruzyni, že myslet si můžu, co chci. Ale budu držet hubu, jinak se mnou zamete. A že nejsem žádný občan, že jsem jen kontrarevolucionář. Proto oni mi nedovolí to tady rozvracet atd. atd.“ napsal chartista Vlk.

„Charta vznikla proto, aby už žádný nýmand či politický hochštapler nemohl psát do novin, co si lidi mají myslet. A co mají podepsat. My všichni jsme chtěli svobodu, pro sebe i ostatní. Riskovali jsme. Vy jenom sedíte na teplém místě, hezky někde v závětří ve studovně, se zaručeným platem a žvaníte,“ nekončil s palbou na Putnu Vlk.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Redaktorka Českého rozhlasu vytočila Okamuru: Nevím, co tady říkáte? Koho vy jste měla za partnera před deseti lety?!

18:01 Redaktorka Českého rozhlasu vytočila Okamuru: Nevím, co tady říkáte? Koho vy jste měla za partnera před deseti lety?!

Hostem pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl předseda SPD Tomio Okamura. A v závěru …