Sobotku čekají bilanční rozhovory s Mládkem a Zaorálkem

15. 11. 2016 6:19

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) bude dnes pokračovat v bilančních rozhovorech se členy své vlády. Po poledni se ve Strakově akademii setká s ministrem průmyslu Janem Mládkem (ČSSD), později odpoledne se šéfem diplomacie Lubomírem Zaorálkem (ČSSD). Při schůzkách chce Sobotka s ministry zhodnotit dosavadní práci a stanovit priority pro zbývající rok do sněmovních voleb.

Sobotku čekají bilanční rozhovory s Mládkem a Zaorálkem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Mládek před měsícem nabízel Sobotkovi rezignaci v souvislosti se svým neúspěchem v senátních volbách na Táborsku, premiér se však rozhodl ponechat ho ve funkci. Minulý týden naopak rozhodl, že vládu opustí jiní dva zástupci ČSSD - ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček a ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier.

Zaorálek čelil v říjnu kritice kvůli tomu, že jeho úřad připravil text prohlášení nejvyšších ústavních činitelů o vztazích s Čínou, kteří se v něm distancovali od schůzky ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL) s tibetským duchovním vůdcem dalajlamou. Opozice prohlášení označovala za projev vazalství Česka vůči Pekingu.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Obrovská arogance a pošlapání rovnosti všech členů EU! Premiér Babiš se u nás ostře pustil do Martina Schulze a dodal něco, z čeho Merkelová nebude mít radost...

13:44 Obrovská arogance a pošlapání rovnosti všech členů EU! Premiér Babiš se u nás ostře pustil do Martina Schulze a dodal něco, z čeho Merkelová nebude mít radost...

Předseda německé SPD Martin Schulz řekl, že chce, aby existovala evropská ústavní smlouva, která vyt…