Štětina a Niedermayer hlasovali ve Štrasburku pro uprchlické kvóty. Pospíšil jim vzkázal...

12.04.2016 20:58

Většina europoslanců se vyslovila pro zavedení trvalého přerozdělovacího mechanismu na uprchlíky uvnitř Unie. Tatáž většina se vyslovila pro zavedení jednotného azylového systému v Unii. Čeští politici působící v EP většinou hlasovali proti tomuto návrhu. Jan Zahradil z ODS nešetřil kritikou na adresu EU a podpory se mu dostalo jak od komunistky Kateřiny Konečné, tak od Jiřího Pospíšila zvoleného za TOP 09.

Štětina a Niedermayer hlasovali ve Štrasburku pro uprchlické kvóty. Pospíšil jim vzkázal...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pospíšil

„Europarlament je nepoučitelný, dnes opět podpořil jak trvalé kvóty pro migranty, tak jednotný azylový systém v EU. ODS zásadně nesouhlasí,“ napsal Jan Zahradil na sociální síti Facebook. Jiří Pospíšil zvolený do europarlamentu za TOP 09 dodal, že většina českých politiků ve Štrasburku hlasovala proti, což svědčí o tom, že si uchovali zdravý rozum. Ukázalo se, že poslanci ANO, ODS či KSČM teď táhli za jeden provaz.

Ing. Jan Zahradil

  • ODS
  • Řekněme NE evropské federaci!
  • europoslanec

Pro zavedení trvalého přerozdělovacího mechanismu hlasovali jen dva europoslanci zvolení za TOP 09 – Jaromír Štětina a Luděk Niedermayer. Upozornil na to další z českých europoslanců, Petr Mach (Svobodní). Faktem ovšem je, že stanovisko Evropského parlamentu nemá odpovídající váhu v legislativní rovině. Podstatné bude, jak se vysloví kvalifikovaná většina členských států. Státy Visegrádské čtyřky už byly jednou přehlasovány, a jak ukázala vůle Evropského parlamentu, může se to stát znovu.

„V rezoluci se hovoří o trvalém programu přesídlování, který se z definice týká uprchlíků nacházejících se ve třetích zemích. Mimochodem, u tohoto bodu jsem se zdržel,“ vysvětlil svůj postoj Niedermayer. „Podpořil jsem ale zprávu jako celek,“ dodává europoslanec v reakci pro server iDnes.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Berndu Posseltovi za zásluhy o stát... Okamura četl návrhy na vyznamenání a nevěřil

22:28 Berndu Posseltovi za zásluhy o stát... Okamura četl návrhy na vyznamenání a nevěřil

Poslanecká sněmovna nominovala na udělení vyznamenání Za zásluhy ke sblížení Čechů a sudetských Němc…