Sto tisíc migrantů z Afriky, jen letos. A to neříká žádný alarmista, ale OSN

1. 5. 2016 16:01

Podle zvláštního zmocněnce OSN pro Libyi Martina Koblera dorazí letos do Evropy z Libye minimálně sto tisíc migrantů. Uvedl to server Novinky.cz s odkazem na rozhovor pro nejnovější vydání německého nedělníku Welt am Sonntag.

Sto tisíc migrantů z Afriky, jen letos. A to neříká žádný alarmista, ale OSN
Foto: Jan Rychetský
Popisek: V calaiské džungli

„Dokud zde nebude funkční vláda, není možné tento problém účinně řešit,“ uvedl Kobler ke svému úsudku, že letos přijde do Evropy mnohem více migrantů právě přes Libyi. 

Původní text ZDE.

Již v prvním čtvrtletí letošního roku totiž ze země do Evropy dorazilo podle Koblera 24 tisíc lidí. Z toho pak on propočítává možný příchod sta tisíce migrantů. 

Kobler se v té souvislosti také vyjádřil k misi Evropské unii Sophia, která má právě bojovat proti pašerákům lidí u libyjských břehů. Podle něj je operace Sophia naopak operací, jež migranty láká. „Převaděči vyvezou lodě na otevřené moře, občas i bez kapky nafty v nádržích. Pak zavolají nouzové číslo, protože vědí, že lodě EU lidi zachrání,“ uvedl. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Všem bylo trapně, jen Pajerová se dobře bavila. A s tou „pí*ou zas*anou“ to bylo zcela jinak, než šířila. Svědek promlouvá o skandálu ve studiu Českého rozhlasu

18:36 Všem bylo trapně, jen Pajerová se dobře bavila. A s tou „pí*ou zas*anou“ to bylo zcela jinak, než šířila. Svědek promlouvá o skandálu ve studiu Českého rozhlasu

O minulém víkendu se začala po webech šířit informace, že redaktor Lidových novin Jan Macháček vypěn…