Tisíce lidí podepsaly petici proti zařízení pro migranty, které by mělo stát v Benešově

09.02.2016 17:04

Organizátoři petice proti možnému zřízení střediska pro migranty v bývalých Pražských kasárnách v Benešově shromáždili od minulého týdne několik tisíc podpisů. První podepsané archy chtějí v pondělí zanést do Poslanecké sněmovny, sdělila dnes ČTK Martina Vachtlová z petičního výboru.

Tisíce lidí podepsaly petici proti zařízení pro migranty, které by mělo stát v Benešově
Foto: benesov-city.cz
Popisek: Benešov - bazén

"Podpisů přibývá po stovkách, například v neděli za pouhé tři hodiny se jich sebralo na jednom místě skoro 800," uvedla Vachtlová. Jenom v kulturním a informačním centru se podle ní do dnešních 10:00 podepsalo 2500 lidí. "Pokud k tomu připočteme dalších více jak 25 na sobě nezávislých podpisových míst, lze již hovořit o tom, že množství podpisů se pohybuje v současné době v řádu několika tisíců," dodala.

Podle starosty Petra Hostka (ČSSD) má o někdejší armádní objekt zájem ministerstvo vnitra. Vedení Benešova s takovým využitím budovy v centru města nesouhlasí a s vnitrem o situaci jedná. Mluvčí ministerstva Martina Němcová ČTK pouze potvrdila, že vnitro o využití kasáren vede s radnicí intenzivní jednání. Jejich výsledek má být podle starosty znám v příštím týdnu. Organizátoři petice proto chtějí v první vlně nasbírat co nejvíce podpisů do této neděle a archy zanést do Sněmovny. Pak má podpisová akce pokračovat podle toho, jak bude potřeba.

Podle usnesení rady města i zastupitelů je umístění migrantů do budovy v centru města nevhodné. V bezprostřední blízkosti je mateřská, základní a střední škola a internát. Objekt by podle Hostka chtělo získat město a vybudovat v něm sociální a startovací bydlení.

Petici i usnesení zastupitelstva podpořil dnes ve Sněmovně předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura. "Opět vláda se snaží proti vůli občanů a za jejich zády tam vnutit nezákonné imigranty do místního objektu," řekl a nabídl pomoc všem v obraně vůči podle něho "neuvěřitelné aroganci" kabinetu. Místopředsedkyně Sněmovny a benešovská radní Jaroslava Jermanová (ANO) Okamurovi vzkázala, že petice vznikla bez jeho přičinění. "Já vás prosím a žádám jménem vedení města, abyste nezneužíval situace v Benešově ke své předvolební kampani," prohlásila.

V hlavní budově kasáren měla armáda ubytovnu, kterou už nepotřebuje. Úředníci ministerstva vnitra podle Hostka dostali za úkol zmapovat vhodné objekty v republice, které jsou v dobrém stavu a mohli by v nich být cizinci. Jako vhodná se podle něj ukázala zařízení v Králíkách na Orlickoústecku a v Benešově. Od možnosti vytvořit azylové centrum v Králíkách už ale vnitro ustoupilo. Také v Králíkách vznikla iniciativa Ne azylovému domu v Králíkách, která uspořádala protestní petiční akci, při níž nasbírala zhruba 2500 podpisů. Tamní radnice petici předala ministru vnitra Milanu Chovancovi s tím, že záměr zřízení azylového centra rovněž nevítá.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: spa

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Mladí si myslí, že všechno zachránili Američané“. Plzeňský památník obětí války se smutným osudem

21:38 „Mladí si myslí, že všechno zachránili Američané“. Plzeňský památník obětí války se smutným osudem

Zrezivělý památník; víc, než se na pohled zdá. Jména škodováckých obětí druhé světové války po necel…