To jsou věci. Vladimir Putin prý už má nástupce

10. 2. 2016 8:11

V Moskvě již prý našli nástupce Vladimira Putina. Myslí si to alespoň Petra Procházková, redaktorka Lidových novin zaměřující se tradičně na postsovětskou oblast. Možný příští prezident za sebou má, tak jako Putin, úspěšnou kariéru zpravodajce a i v jiných věcech prý připomíná Putina roku 1999, když si jej místo sebe vybral Boris Jelcin.

To jsou věci. Vladimir Putin prý už má nástupce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petra Procházková

Jmenuje se Alexej Ďumin a doposud jej v Rusku skoro nikdo neznal. Pohyboval se totiž ve světě tajných služeb, o kterém se v novinách příliš nepíše. I své nejvyšší vyznamenání, čestný titul Hrdina Ruska, prý přebíral v utajení.

Ještě prvního února byl náměstkem ministra obrany, následně byl demobilizován a stal se gubernátorem důležité Tulské oblasti. Ruský tisk se v posledních dnech podle Procházkové předhání v senzačních historkách, co měl jako zpravodajec absolvovat, takže se Ďumin rychle stává národní hvězdou. Některá tvrzení novinářů přitom sám popřel, například že by osobně prováděl operaci převezení ukrajinského prezidenta Janukovyče před rozvášněnými majdanisty. Nepopřel však, že se podílel na „krymské operaci“.

Záplava informací o novém gubernátorovi v ruských médiích posledních dní prý ukazuje, že se s bývalým zpravodajcem a nadšeným hokejistou počítá na velmi vysoké místo – možná přímo na pozici Putinova následníka.

Je však prý otázkou, zda tím, kdo Ďumina tlačí, je právě prezident Putin. Je prý totiž klidně možné, že je spíše favoritem oligarchů, kteří mají obavy, že Putin v roce 2018 již nedokáže vyhrát volby, a hledají novou hvězdu. Proto Procházková spekuluje, že Ďumin, tak jako Putin v roce 1999, má vládnoucí oligarchii zajistit klid a bezpečné dožití.

S Vladimirem Putinem má společnou ještě jinou věc – při své kariéře v bezpečnostních složkách u něj jednu dobu působil jako šéf prezidentské ochranky. Procházková líčí legendu, kterak jednou dokázal od prezidentových dveří zahnat medvěda. Putin, milovník zvířat, jej prý pochválil, že dokázal zvíře odehnat, aniž by mu ublížil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Děvko! neudržel se Miroslav Kalousek. Babiš má páku na Zemana. A Eva Holubová...

11:15 Děvko! neudržel se Miroslav Kalousek. Babiš má páku na Zemana. A Eva Holubová...

Sociální sítě se plní nejrůznějšími ohlasy na volby. Co sdělil například ústavní právník Zdeněk Koud…