Trumpovi došla trpělivost. USA opouštějí UNESCO

12. 10. 2017 21:35

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa oznámila, že Spojené státy opustí Organizaci Spojených národů pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO). Stane se tak na konci roku 2018. Američanům se totiž nelíbí, jak kriticky se UNESCO staví k Izraeli a neustále tento stát kritizuje. Informoval o tom server americké televize Fox News.

Trumpovi došla trpělivost. USA opouštějí UNESCO
Foto: White house
Popisek: Donald Trump

„Toto rozhodnutí nebylo přijato lehce,“ uvedla mluvčí ministerstva zahraničí Heather Nauert, když oznamovala, že se Spojené státy stáhnou z UNESCO na konci roku 2018. Tato organizace prý potřebuje reformu, a to nutně. Stejně tak by podle USA měla skončit se slovními útoky na Izrael.

Celou zprávu v angličtině naleznete zde.

Spojené státy zůstanou jen pozorovatelským státem UNESCO, který organizaci hodlá pomáhat např. odbornými radami. Peníze Spojené státy neposílají už delší dobu. Od roku 2011, kdy byla za člena organizace přijata Palestina.

Odchod USA z UNESCO však není ničím novým. Už v 80. letech minulého století Spojené státy z organizace odešly s poukazem na to, že organizace chránící kulturní dědictví či právo na vzdělání dívek ve světě nefunguje příliš efektivně. V roce 2003 se Spojené státy do UNESCO vrátily, píše dále Fox News.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Muslimů bude v Evropě za třicet let tříkrát více než teď? Hodně optimistická čísla, ohradil se institut a předložil ještě mnohem děsuplnější výpočty

15:37 Muslimů bude v Evropě za třicet let tříkrát více než teď? Hodně optimistická čísla, ohradil se institut a předložil ještě mnohem děsuplnější výpočty

Soeren Kern z amerického think-tanku Gatestone Institute komentuje nedávno zveřejněnou prognózu thin…