Uvnitř útvaru nyní nejsou extra negativní ohlasy, prozradil šéf policejního superúřadu

15.01.2017 10:51

Vztahy mezi policisty uvnitř Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) nejsou nepřekonatelným problémem. Poznamenalo je dění před vznikem nového útvaru a chce to čas, aby se postupně zlepšily. V rozhovoru s ČTK to uvedl ředitel centrály Michal Mazánek.

Uvnitř útvaru nyní nejsou extra negativní ohlasy, prozradil šéf policejního superúřadu
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

NCOZ vznikla loni 1. srpna sloučením protimafiánského a protikorupčního útvaru, tedy elitních policejních složek, mezi nimiž bývala známa rivalita. Reforma policie vyvolala roztržku na politické scéně a stala se terčem kritiky státních zástupců.

Podle Mazánka v současnosti uvnitř útvaru nejsou „extra negativní“ ohlasy. Míní, že se policisté z elitních útvarů postupně sbližují a situace se bude zlepšovat společnou prací na případech. „Nechci být přehnaný optimista, nechci říct, že v současné chvíli jsou všechny vztahové otázky naprosto vyřešeny. Samozřejmě že ta pachuť toho, co probíhalo, ještě převládá,“ poznamenal Mazánek.

V některých vedoucích pozicích jsou detektivové bývalého protimafiánského útvaru, kteří původně s reformou nesouhlasili. Podle Mazánka si vzájemně všechno vysvětlili, v novém útvaru chtějí nadále pracovat. „Já si nimi nemám žádný problém,“ řekl Mazánek.

Zatím se nesetkal s jejich bývalým šéfem Robertem Šlachtou, který naopak od policie odešel a stal se náměstkem generálního ředitele celníků. „S Robertem se znám spoustu let, nikdy jsme neměli osobní spory, spolupracovali jsme,“ podotkl Mazánek.

Připustil také, že prošel bouřlivým obdobím vztah mezi policisty a státními zástupci, kteří měli ke sloučení útvarů připomínky. „Všichni jsme pochopili, že jsme profesionálové a musíme pracovat dál. Jiná cesta není,“ řekl Mazánek. K období před 1. srpnem se už ředitel nového útvaru nechce příliš vracet. „Věřím tomu, že emotivní záležitosti, které útvarem trošičku cloumaly, budou utlumeny a budeme se věnovat práci,“ uvedl.

Mazánek věří, že se po manažerské práci, která souvisela s rozjezdem nového útvaru, bude moct letos alespoň částečně vrátit do terénu. Záležet bude na tom, zda mu to dovolí čas. „Jsou to věci, které mi chybějí. V minulosti jsem se jim věnoval v maximální možné míře, ale v uplynulých pěti měsících to vůbec nebylo možné,“ řekl Mazánek. Za více než 30 let u policie pracoval na různých pozicích, zejména vyšetřoval vraždy.

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Všude jako v Bruselu. Bodání, vraždy, popravy. „Popírají to. Nebo hůř, tvrdí, že je to dobře.“

11:30 Všude jako v Bruselu. Bodání, vraždy, popravy. „Popírají to. Nebo hůř, tvrdí, že je to dobře.“

„Původní bílé křesťanské evropské obyvatelstvo je nahrazováno migranty stále se zrychlujícím tempem,…