V Londýně opět najel útočník autem do davu. Terorismus to ale prý nebyl

8. 10. 2017 7:48

U Přírodovědeckého muzea v centru Londýna vjel v sobotu automobil na chodník. Policie žádá jakékoli svědky incidentu, aby se přihlásili. Současně však strážci zákona říkají, že nešlo o teroristický útok. Informovala o tom BBC.

V Londýně opět najel útočník autem do davu. Terorismus to ale prý nebyl
Foto: Hans Štembera
Popisek: V ulicích Londýna

V centru Londýna vjelo auto – černá Toyota Prius – na chodník a zranilo 11 lidí, devět lidí skončilo v nemocnici, většina zraněných byla ale v sobotu večer propuštěna do domácího ošetřování. Policie případ šetří a žádá svědky, aby se jí přihlásili. Odmítá však, že by šlo o teroristický útok, byť ve Velké Británii stále platí druhý nejvyšší stupeň teroristického ohrožení, což značí, že k teroristickému útoku může dojít velmi brzy.

  Celý článek v angličtině naleznete zde.

Případ je vyšetřován jen jako dopravní nehoda. Čtyřicetiletý řidič byl zadržen a odvezen na policejní stanici v severním Londýně.

 

 

Premiérka Theresa Mayová i starosta Londýna Sadiq Khan poděkovali složkám záchranného systému za skvělou práci. Premiérka dodala, že je v myšlenkách se zraněnými.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Muslimů bude v Evropě za třicet let tříkrát více než teď? Hodně optimistická čísla, ohradil se institut a předložil ještě mnohem děsuplnější výpočty

15:37 Muslimů bude v Evropě za třicet let tříkrát více než teď? Hodně optimistická čísla, ohradil se institut a předložil ještě mnohem děsuplnější výpočty

Soeren Kern z amerického think-tanku Gatestone Institute komentuje nedávno zveřejněnou prognózu thin…