Vypitý burane Zemane, padlo dnes. A z Hradu do pohradí zazněla odpověď. Je to důležité

27. 4. 2016 14:18

Bývalý pražský primátor Jan Kasl, jehož manželka je vnučkou novináře Ferdinanda Peroutky, v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz ostře zaútočil na prezidenta Miloše Zemana. Kasl o prezidentu republiky prohlásil, že je to „vypitý mozek a buran“, který lže. Možnost reakce na tato slova si nenechal ujít Jiří Ovčáček, tiskový mluvčí prezidenta. Ve vyjádření pro ParlamentníListy.cz hovořil o frustraci pražské kavárny z občany svobodně zvoleného prezidenta.

Vypitý burane Zemane, padlo dnes. A z Hradu do pohradí zazněla odpověď. Je to důležité
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloš Zeman a Jiří Ovčáček

Fotogalerie: - Munice pro Zemana

Prezident Miloš zeman při návštěvě Vlašimi
Prezident Miloš Zeman se zdraví s generálním ředit...
Zaměstnanci firmy Sellier a Bellot jdou na setkání...
Náboje vyrobené firmou Sellier a Bellot ve Vlašimi
Prezident Miloš Zeman zkoumá náboje vyrobené firmo...
Prezident Miloš Zeman zkoumá náboje vyrobené firmo...

Anketa

Kdo by porazil Zemana?

1%
1%
2%
89%
hlasovalo: 9731 lidí

„Mne děsí nostalgie a buranství, které reprezentuje Miloš Zeman. Pro mne je buran, i když se do toho možná stylizuje. Možná takový nikdy dřív nebyl, pamatuji si ho jako premiéra, ne že by byl gentleman, ale nebyl to buran. Byl sečtělý, byl schopný mluvit, i když už tenkrát pil kvanta alkoholu, ale nebylo to na něm vidět. Dneska už je to vypitý mozek a buran,“ konstatoval Jan Kasl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.

Posteskl si také nad tím, že bohužel existují lidé, kteří by byli schopni Miloše Zemana znovu volit. „To je strašidelné. Třeba proto, že nás táhne směrem na východ,“ míní exprimátor Prahy.

Jan Kasl rovněž komentoval kauzu Peroutka a fakt, že se prezidentská kancelář po prvním rozsudku odvolala. „Argumentace odvolání je scestná, pořád se snaží dokazovat nějakou atmosféru a selhání, což je prostě nepřijatelné,“ pokračoval v kritice. Prezident podle jeho slov lže a není ochoten uznat svou chybu. Žádný soudce prý nemůže rozhodnout jinak než původní soudkyně, kterou prezident kritizoval za amatérismus. „Miloš Zeman dělá ostudu za republiku, za nás všechny,“ tvrdí Kasl.

Kdyby prý řekl, že se spletl, nic by mu nevyčítal. „Nebavíme se o názoru na Peroutku, bavíme se o tom, že Zeman lhal ve svém vystoupení,“ uvedl bývalý politik a manžel Peroutkovy vnučky, který v rozhovoru rovněž vyjádřil obavy z vývoje v naší zemi, kdy se prý chováme nehezky i k neexistujícím běžencům, kteří k nám pak nechtějí, a nejraději máme sami sebe. „Myslím, že je třeba jít na Václavák a že se zase naplní. Do roka do dvou zase něco jakoby bouchne,“ dodal Kasl.

ParlamentníListy.cz se následně obrátily s žádostí o reakci na prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka. Ten hovoří o frustrované pražské kavárně, která nemá v podstatě žádnou podporu veřejnosti a zároveň nemůže unést, že si prezidenta zvolili přímo lidé. „Pan Kasl otevřel své srdéčko a vyjevil veřejně všechny frustrace pražské kavárny, které plynou z faktu, že prezidenta republiky zvolili svobodně přímo občané,“ řekl ParlamentnímListům.cz hradní mluvčí.

„Poznámka o Václavském náměstí je přitom typická. Pražská kavárna, nemaje takřka žádnou podporu veřejnosti, je zděšena z možnosti, že by pan prezident znovu kandidoval a obhájil prezidentskou funkci. A tak si ve svých snech plánuje repete ‚Děkujeme, odejděte‘. Poněkud jí ale uniká již zmíněné. O tom, kdo bude prezidentem, rozhodují občané. Nikoliv neziskovky a iniciativy,“ konstatoval Jiří Ovčáček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Radim Panenka

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Migranty prostě přijmete, podepíšeme to za vás. Brusel prý plánuje podpis dokumentu, který nám znemožní bránit hranice

8:08 Migranty prostě přijmete, podepíšeme to za vás. Brusel prý plánuje podpis dokumentu, který nám znemožní bránit hranice

Ekonom a publicista Martin Kunštek upozorňuje čtenáře ParlamentníchListů.cz na dokument, který připr…