Zásadní prohlášení Martina Komárka. Téma: Uprchlíci

24. 8. 2015 8:42

O politicích, kteří šplhají po zádech utečenců, se rozepsal ve své polemice pro Lidové noviny poslanec hnutí ANO Martin Komárek.

Zásadní prohlášení Martina Komárka. Téma: Uprchlíci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Komárek

„Současné tažení proti islámu a proti utečencům není nic jiného, než snaha etablovat nacionalistickou stranu. Podle zkušeností ze západní Evropy má takové uskupení možnost získat kolem dvaceti procent hlasů. Tím spíše u nás, kde rozklad tradičních stran pokračuje. Zarputilý biolog Konvička, inteligentní pilot Černoch, který vyfoukl Okamurovi jeho politický byznys, a možná i jurodivý židobijce Bartoš se pokusí vytvořit volební stranu a navázat na úspěch Úsvitu,“ píše Komárek s tím, že těmto politikům rozhodně nejde o ochranu národních zájmů.

Komárek následně píše o sytiuaci v Sýrii, Libyi či Jemenu. „Normální člověk, třeba doktor, technik, učitel, zdravotní sestra, majitelka módního salonu, dělník nebo uklízečka, má dvě možnosti. Buď čekat, až ho (ji) v lepším případě zabije bomba a v horším případě nějaké zrůdy znásilní a umučí. Druhá možnost je prodat vše, co máte, a vydat se na kocábce přes Středozemní moře. S úpěnlivou nadějí, že to přežijete a že si vás tam nechají,“ podotýká politik s tím, že je samozřejmé, že s vlnou zoufalých žadatelů o život dorazí i pár ziskuchtivců. „Ne nepodobných těm našim národovcům, kteří šplhají po zádech ubohých lidí, jež bojují o život,“ uvedl. 

„A Evropa se s tím musí vyrovnat. Evropa to musí zvládnout už proto, aby dokázala, že je nejlepší a nejcivilizovanější částí planety. A Česko, pokud to Konvička a spol. nevědí, chce být hrdou součástí nejcivilizovanější části planety,“ dodává Komárek s tím, že je normální, že lidé utíkají z pekla. 

„My musíme přijmout ty, kteří utekli z pekla, lidsky a inteligentně, tak aby milovali zemi, která je zachránila, stejně jako Čechoameričané milují USA.  A jasně: Ty, kteří si nezaslouží azyl, poslat zpátky. Jako politické utečence, kteří se chtějí po zádech nešťastníků vyšplhat do sněmovny,“ uzavřel. 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tady musí rodina žebrat o peníze a stát jen loni vyplatil parazitujícím neziskovkám miliardy! U Jílkové se mluvilo o zdravotnictví a v publiku to vřelo

22:55 Tady musí rodina žebrat o peníze a stát jen loni vyplatil parazitujícím neziskovkám miliardy! U Jílkové se mluvilo o zdravotnictví a v publiku to vřelo

Platíme si na české zdravotnictví dost peněz prostřednictvím daní, nebo platíme málo, vzhledem k tom…