Žrádlo pro psy, umělý pes. Takhle Nagyová šifrovala

14.06.2013 16:01

Policejní dokument, který zveřejnil týdeník Euro a server E15.cz, odhaluje další informace okolo trestního stíhání proti Janě Nagyové. Objevují se další jména, „tajný“ jazyk mezi Nagyovou a příslušníky vojenské rozvědky a také několik vět přímo o premiérovi Petru Nečasovi.

Žrádlo pro psy, umělý pes. Takhle Nagyová šifrovala
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Nagyová a Roman Jurečko

Dokument ukazuje, že vyšetřování stojí především na telefonních odposleších a SMS zprávách, které si mezi sebou vyměňovali premiérova pravá ruka Jana Nagyová, generálporučík Ondrej Páleník a generálmajor Milan Kovanda. Zároveň odhaluje jméno dosud „neznámého“ příslušníka Vojenského zpravodajství Jana Pohůnka.

Policie z odposlechů zjistila, že Nagyová sledovala kromě Radky Nečasové další dva lidi, a to řidiče Úřadu vlády Jiřího Pertla a zaměstnankyni úřadu Alenu Hegrovou. Například si nechala pořídit jejich fotografie a následně jim je s výtkami ukazovala jako snímky pocházející od médií.

Celé policejní usnesení ZDE

"Za motiv jednání je považována snaha Nagyové zabránit spekulacím novinářů o jejím vztahu s premiérem, k čemuž mohlo přispět zjištění, že řidič Nagyové Jiří Pertl často se služebním vozidlem přijíždí k budově Úřadu vlády (Hrzánskému paláci), momentálnímu bydlišti předsedy vlády, a dále zabránit spekulacím o majetkových poměrech Jany Nagyové," cituje server dokument.

Poul o činnosti Nagyové zřejmě věděl

Ten také odhaluje roli vedoucího Úřadu vlády Lubomíra Poula. Z textu vyplývá, že o činnosti Nagyové věděl. Přitom je jediným z osmi zadržených, který není obviněn. „Mgr. Jana Nagyová probírala s Ing. Lubomírem Poulem skutečnosti obsažené ve zprávě Vojenského zpravodajství o průběhu sledování realizovaného příslušníky Vojenského zpravodajství vůči osobě Radky Nečasové,“ píše se v dokumentu.

Nejen obsah rozhovorů, ale i jazyk používaný mezi obviněnými působí podezřele. Generálmajora Kovandu například Nagyová označuje jako „pána, co má umělého psa“. Sledovanou dvojici z Úřadu vlády pak pojmenovala jako „žrádlo pro psy“.

Další zajímavostí dokumentu je, že při jednom z prvních sledování byl „tým“ odhalen. „Dále byla Mgr. Jana Nagyová informována Ing. Ondrejem Páleníkem, MBA o skutečnosti, že příslušníkům realizujícím sledování bylo vytknuto, že při realizaci sledování byli odhaleni,“ píše se v dokumentu.

Na několika místech se objevuje i jméno samotného premiéra Petra Nečase. Kromě zmíněného osobního vztahu s Nagyovou i v této pasáži: „Dne 11. 3. 2013, v hovoru s RNDr. Petrem Nečasem, Mgr. Jana Nagyová sděluje, že měla zásadní rozhovor s generálem, kterému dala ‚ty věci‘, aby to zjistil on, aby oni nepostávali někde s taxíkem.“

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pan

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Berndu Posseltovi za zásluhy o stát... Okamura četl návrhy na vyznamenání a nevěřil

22:28 Berndu Posseltovi za zásluhy o stát... Okamura četl návrhy na vyznamenání a nevěřil

Poslanecká sněmovna nominovala na udělení vyznamenání Za zásluhy ke sblížení Čechů a sudetských Němc…