Aleš Valenta: Nejnebezpečnější muž v Evropě

12.12.2017 15:24

Právě skončený sjezd německé sociální demokracie donutil jejího předsedu Martina Schulze, aby změnil své striktně odmítavé stanovisko k možnosti obnovení velké koalice CDU/CSU/SPD, která se vrátila do hry po ztroskotání rozhovorů o tzv. koalici Jamaika (Unie/Zelení/SPD).

Aleš Valenta: Nejnebezpečnější muž v Evropě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Aleš Valenta

Pro Schulze je to po katastrofálním výsledku spolkových voleb druhá těžká porážka v krátké době. Aby si alespoň trochu zachránil tvář, vytáhl trumf nejtěžšího kalibru: SPD hodlá do r. 2025, tedy během pouhých osmi let, dosáhnout vzniku sjednocené federativní Evropy.

Někdejší sociálně-demokratický kancléř Schröder pomohl před lety svými liberálními reformami nastartovat hospodářský růst, z něhož dodnes těží CDU. V jiných oblastech naopak křesťanská demokracie v éře Merkelové přebrala SPD její tradiční témata. V poslední volební kampani se bezradná, programově vyprahlá sociální demokracie, v níž se nikdo z vedení ani náznakem nepřibližuje formátu Brandta, Schmidta, ba ani Schrödera, bez úspěchu pokusila oprášit prapor totální sociální spravedlnosti.

Protože ani tzv. důstojnost každého člověka, o které jako o údajném prazákladu sociálně-demokratické politiky hřímal Schulz ve svém závěrečném projevu na sjezdu, nepomůže – jak musí vědět každý soudný socialista - SPD vyhrát volby, bylo nutno přijít s něčím jiným, konkrétním, ohromujícím. Tak se zrodila idea osmiletky, na jejímž konci eurofanatik Schulz oznámí světu vznik europského superstátu. Její podstatu vystihl předseda AfD Jörg Meuthen: do r. 2025 má Německo zaniknout v demokraticky nelegitimním, lobisty ovládaném byrokratickém monstru jménem EU, které by znamenalo konec svobodné a demokratické Evropy, jakou jsme znali.

Bývaly doby, kdy mnoho, ne-li většina obyvatel Evropy hleděla na existenci mohutného Německa ve středu kontinentu s obavami. Dnes je paradoxně nutno hledět s obavami na ty, kteří chtějí Německo rozpustit v totalitním evropském superstátě. Z nich je nyní zřejmě nejvlivnějším, a tudíž nejnebezpečnějším předseda SPD Martin Schulz.

Aleš Valenta

Převzato z webových stránek Institutu Václava Klause.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bohdan Babinec: Není chování mocných světa, Evropské unie, USA a NATO farizejské?

12:16 Bohdan Babinec: Není chování mocných světa, Evropské unie, USA a NATO farizejské?

Jsme svědky brutální války, kterou vede agresivní Putinovo Rusko proti Ukrajině. Tuto agresi odsoudi…