Bohdan Babinec: Neklesejme na úroveň těch, kteří se k moci dostali náhodou

09.09.2020 9:20

Slyším, jak za návštěvu Tchaj-wanu kritizují předsedu Senátu, pana Vystrčila. Být na jeho místě, zřejmě bych po reakcích čínského velvyslance a čínského ministra zahraničí postupoval stejně.

Bohdan Babinec: Neklesejme na úroveň těch, kteří se k moci dostali náhodou
Foto: NÁR.SOC.
Popisek: Bohdan Babinec

Čínští mocipáni si neuvědomují, že mají velké štěstí, že k pevninské Číně patří Hongkong i Tchaj-wan., kde si mohou vyzkoušet různé politické systémy a na základě toho, kde je nejvyšší životní úroveň, nejpropracovanější důchodový, zdravotnický a ekonomické systémy a na základě toho je mohou aplikovat v pevninské Číně, kde je 1,4 miliard obyvatel. Ale ne. Pevninská Čína se chová agresivně, napodobuje prezidenta Trumpa, který prohlašuje Ferst USA. Pokud stejné Ferst začnou křičet i Francie, Německo, Arábie atd., čím to všechno skončí? Nesnáším generály, admirály, důstojníky, kteří mají dobrá koryta jen proto, že straší lidi válkami a prosazují výrobu nejničivějších zbraní. Pokud by lidé neměli strach, tak by o svá koryta přišli. Podobné je to i s náboženstvím. Znáte alespoň jednoho chudobného papeže, kardinála, biskupa, imáma či ajatolláha apod.? Jim jde také pouze o koryta a žijí z lidského strachu. Všechno to vyvěrá z lidské povahy. Člověk je nenasytný.

Jak jsem již nedávno uvedl, kdo má miliony, chce miliardy, kdo má miliardy chce biliony atd., zapomínají že život je krátký a nikdo si to sebou do hrobu nevezme. Již jsem také zmiňoval, že lidstvo by se mělo zamyslet nad tím, že žijeme na planetě, která může uživit jen určité množství lidí. Vědci by měli spočítat a mocipáni prosazovat takové podmínky, aby se každý cítil spokojeně, aby se nůžky mezi chudými a bohatými dále nerozevíraly. Lidé se prostě musí zdokonalovat a učit. Aby se ve světě neobjevovali další Lukašenkové, kteří po 26 letech vládnutí mezi lidmi běhají s kalašnikovem v ruce.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bohdan Babinec: Není chování mocných světa, Evropské unie, USA a NATO farizejské?

12:16 Bohdan Babinec: Není chování mocných světa, Evropské unie, USA a NATO farizejské?

Jsme svědky brutální války, kterou vede agresivní Putinovo Rusko proti Ukrajině. Tuto agresi odsoudi…