Jan Ziegler: Kdo může za teror v Petrohradě?

09.04.2017 16:00

Tak podle logiky některých zdejších blogerů a diskutujících ruský prezident Putin. Jestliže za teroristické útoky v západní Evropě mohou tamní státníci, tak v Rusku to přece nemůže být jinak. I Kreml toleruje příchody muslimů.

Jan Ziegler: Kdo může za teror v Petrohradě?
Foto: Facebook Jana Zieglera
Popisek: Jan Ziegler

Je dobré zdůraznit, že ruský prezident Vladimir Putin otevřel v minulém roce v Moskvě mešitu, která je nevětší v Evropě a jejíž rekonstrukce stála přes čtyři miliardy korun. Na tomto ceremoniálu promluvil i šéf Palestinců Mahmúd Abbás. Toho Putin podporuje a často zve na návštěvy. Přitom Abbás sympatizuje s muslimskými radikály, kteří v Izraeli vraždí ženy a děti. Ano, na území palestinské samosprávy se běžně oslavují ti nejhorší islamističtí hrdlořezové, jen proto, že masakrují Židy.

Avšak pro odpověď je dobré se podívat na diskuse na ruských webech a sociálních sítích. Najdou se tam i rozumné názory. Třeba, že ruské bezpečnostní složky mají mnoho práce se sledováním opozice, webových diskusí, jestli náhodou si tam někdo nedovoluje kritizovat okupaci Krymu, a samozřejmě s potlačováním pokojných demonstrací lidí kritizujících právem masovou korupci v Rusku. No a pak nemají čas na muslimské radikály.

Další Rusové spojují teroristický útok v petrohradském metru, při kterém zemřelo 14 lidí, právě s masivní korupci ve své zemi. Do země totiž přichází hodně muslimů, jak z bývalých středoasijských republik Sovětského svazu, tak z Kavkazu. V Ruské federaci je normální, že policisté s platem cca třicet tisíc korun měsíčně chodí v perfektně padnutých oblecích v dvojnásobné hodnotě, jejich matky s důchody kolem pěti tisíc korun měsíčně vlastní majetky za desítky i stovky milionů korun. Přitom ony sami často žijí v malých bytech, někdy dokonce v tzv. komunálkách, které obývá třeba deset rodin. Každá obývá jednu místnost a společné mají kuchyni a sociální zařízení. I takové bydlení stále v Moskvě existuje.

A pokud tedy islamističtí fanatici potřebují někoho do Ruska dostat, tak dostane sebou hodně peněz. Úředník cizinecké policie úplatek samozřejmě neodmítne a dotyčný dostane povolení k trvalému pobytu. Mnoho muslimů žije v Rusku nelegálně, ale obyčejní pochůzkáři se spokojí s menším všimným.

Nehájím západní Evropu a už jsem několikrát jasně napsal, že v boji s islámským terorismem by měla být rozhodnější. Dávat však jako vzor v této oblasti Rusko je lživé a směšné zároveň. Žádný stát na světě se není schopen stoprocentně těmto šílencům ubránit.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 352. díl. Schmeedovy paměti

18:28 Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 352. díl. Schmeedovy paměti

Čtenářský zážitek Petra Žantovského z pamětí Woodyho Allena.