Oldřich Fischer: Miliardy mizící nad polema v mlze

25.04.2018 19:13

Máme prý asi 6000 obcí. Pro ty nejmenší z obcí, které nemají ani obchod, ani hospodu, je naplánována další úprava dokumentace pro dokončení zemědělské reformy v cenách okolo dva a půl milionu korun.

Oldřich Fischer: Miliardy mizící nad polema v mlze
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vesnice, ilustrační foto

Většina obcí je větších, tak sumy budou nejspíš vyšší. Minimální výpočet: 2 500 000 Kč krát 6 000. To je suma,  kterou neumím ani pojmenovat. Na v budoucnu přidělených  pozemcích se nic nemění.  Prý se musí ještě doladit,  například kdo z majitelů, bude jakou pěšinou vyvážet z lesa  kárku se šiškama. Jinak se ani plocha ani místo zatím přidělených pozemků nemění.

Znovu upozorňuji, že digitalizace pozemků je úplně jiný kšeft. Toto „ dolaďování“ má trvat „ jen“ tři roky.  Takže počítejme: Například: 3.1. 1994 bylo rozhodnuto o přidělení náhradních pozemků a jejich „následný“ převod na nové majitele. Vlastně se „vydávaly“ pozemky v podstatě vnukům vlastníků. Od té doby uplynulo  23 let a stále pozemky nejsou předány.  A zřejmě ještě roky nebudou. Už dnes bychom vlastně měli předávat pozemky vnukům- vnuků. Ještě „ se to „ nestihlo. Vždyť se jedná asi o dva miliony takto neuspokojených občanů. To pak budou následovat pozemkové převody-převodů. To bude další „žrádlo“ pro dvě generace pozemkových úředníků. Nebo se dvě generace prostě vynechají? O celé gigantické sumě peněz na tyto „snové“ pozemkové úpravy zatím neprosáklo na veřejnost nic.  To vypovídá o absolutní novinářské autocenzuře? Při mých dotazech různým poslancům: Není politická vůle. Senátoři: O tomto problému ani nevím. Už musím jít.

Problémy milionů lidí, v tomto případě, jsou všem odnožím a rácím tak zvaných politických stran naprosto fuk. Zrovna tak vládám, potažmo všem dnes imperialistickým ministrům zemědělství, jejich náměstkům, i odpovědným  óbr ředitelům. Jediný, co je slyšet z parlamentu je, jak se předháněj, kdo je víc beztrestně stíhán za jejich trestnou činnost. Vždyť toto by měl řešit i onbudsman. Tam si také celý královsky placený aparát včetně pí. Onbudsman nevšiml? Z hlediska občana jsou všechny platy pro výrobce a schvalovatele zákonů – vyhozený prachy. Ti by snad za své funkce měli platit. A ne dostávat peníze. Zřejmě by měla vzniknout strana, která by hájila minimální práva před zlovůlí poslanců, senátorů, Onbudsmanů a podobně.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Úroky dolů, a koruna drží

13:04 Zbyněk Fiala: Úroky dolů, a koruna drží

Snižování základní úrokové sazby na 5,25 procenta nás sice drží daleko od cílových 2 – 3 procent, al…