Policejní prezidium: Odmítáme svědectví o neprofesionálním chování českého kontingentu během nelegálního překročení makedonské hranice migranty

21.03.2016 16:20

Policejní prezidium ČR musí reagovat na snahy některých jednotlivců i novinářů, kteří se snaží využít nelehkou situaci migrantů v táboře Idomeni ke svému zviditelnění a zároveň poškození dobrého jména Policie ČR.

Policejní prezidium: Odmítáme svědectví o neprofesionálním chování českého kontingentu během nelegálního překročení makedonské hranice migranty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká a makedonská vlajka

Zveřejněná svědectví o údajně neprofesionálním chování policistů českého kontingentu kategoricky odmítáme. Během pondělního pokusu o nelegální překročení makedonské hranice, které bylo organizováno aktivisty, byl český kontingent nasazen u řeky Vardar. Nikoliv během dalších procesních úkonů prováděných makedonskou stranou na policejní stanici Gevgelija.

Podle informací od makedonských kolegů nebyl v pondělí zadržen žádný český občan. Pokud tedy údajný český občan poskytuje očité svědectví z policejní stanici Gevgelija, nelze tato vyjádření hodnotit jinak, než jako lživá. To nejen z pohledu toho, že na stanici nebyl zadržen žádný český občan, ale také z toho důvodu, že tam čeští policisté vůbec nezasahovali.

Snaha některých médií přijít za každou cenu se senzační zprávou, by neměla upozadit základní pravidlo žurnalistiky, kterým je vycházení z důvěryhodných zdrojů. Vyjádření očitého svědka, který na místě nebyl, nelze hodnotit jako důvěryhodný zdroj informací.

Všichni policisté, kteří jsou nasazeni v zahraničí k ochraně schengenské hranice, řádně plní své úkoly a jejich profesionální přístup je oceňován nejen kolegy z jiných zemí, ale také obyvateli Republiky Makedonie.

David Schön, tiskový mluvčí, Policejní prezidium ČR

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Úroky dolů, a koruna drží

13:04 Zbyněk Fiala: Úroky dolů, a koruna drží

Snižování základní úrokové sazby na 5,25 procenta nás sice drží daleko od cílových 2 – 3 procent, al…