Svatopluk Otava: Ale to se ví, že paní Šichtařová kope za „Panamu“

11.04.2016 9:59

Není prý nic nemorálního na tom, že „podnikatelé“ umísťují své zisky v daňových rájích. Naopak je údajně nemravné, když lidé s příjmem nad 10 miliónů jsou vystavováni „drastickému“ danění, jako ti „obyčejní“. Tož to je dlouhodobý pohled na chléb v podání juristky – paní Šichtařové.

Svatopluk Otava: Ale to se ví, že paní Šichtařová kope za „Panamu“
Foto: ReproFoto: ČT
Popisek: Ekonomka Markéta Šichtařová v pořadu ČT Hyde park

SAMET JE, HOLT SAMET….

Moc se to ani rozebírat nemusí, kapitalismus jako takový v krizi není. Skutečnost, že u nás ani žádný nevznikl, zůstává paní Šichtařové jaksi skryt. Stejně, jako v celé Východní Evropě. Šílenci, makající dnem i nocí, aby vydobyli z ničeho jakousi rodinnou firmu jsou stíháni byrokracií, která jim permanentně hází klacky pod nohy, daří se naopak „firmám“, co obchodovaly se Západem desetiletí před jakýmsi „sametem“.

Kdo se po Listopadu dostal k penězům? Ti, kteří měli kontakty na banky. Kdo byli „bankéři“? Ti, co obchodovali se zbraněmi a technologiemi v rámci bratrstva StB. Já na bráchu, brácha na mě. Tak to fungovalo. Naprosto není myslitelné, že by největší pracovní maniak mohl prací přijít k prostředkům, které by stálo za to „ulít“ v daňových rájích.

PRÁVO…?

Leč paní Šichtařová obecně soudí, že proti daňovým únikům je zcestné cokoli namítat. Je totiž juristkou. To znamená, že vystudovala klub „vykladačů“ „práva“. Zabydlela se a přijímat měsíční plat okolo tzv. průměrného platu je pro ni cosi podřadné. Miliardáři jsou patrně „morální“ hodnotou paní Šichtařové. Ber, kde ber.

Jakýsi pan Porošenko je pouhou, docela dobrou ilustrací.

10 miliónů zdanitelných klasicky, paní Šichtařové přijde nepřijatelné. Tak se ptejme. Je větším lupičem ten kdo někoho oloupí nebo ten, kdo loupeži vystrojí „právní rámec“? Je darebákem handlíř s čímkoli nebo ten, který dlouhodobě připravoval juristickou legislativu handlu?

...TOŽ ZA KOLIK MARKÉTKO?

Jdete do práce, máte-li štěstí,  firma respektuje zákoník práce, občas si dáte cigárko, zapadnete někam na oběd a máte pocit, že za nějakých těch 20 tisíc si docela dobře žijete. Nicméně -  přiblížíte se aspoň k dennímu vydání „potřeb“ paní Šichtařové? Té „vykladačky“ a budoucí autorky  směrnic, které vás v budoucnu zruší jako osobnosti?

Co  těch deset „mega“? Vypadá to na nějakých 30 tisíc denně. To by  paní Šichtařové možná připadlo jakžtakž… Dá si tedy dáma určit, že to by možná v daňovém ráji bylo jakési minimum?

Šálení milovníků svobody proběhlo v roce 1989 juristicky. Také polticky, samozřejmě. A „ekonomické“ názory paní Šichtařové souzni s názory „kulturní fronty“. Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.“

Svatopluk Otava

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bohdan Babinec: Není chování mocných světa, Evropské unie, USA a NATO farizejské?

12:16 Bohdan Babinec: Není chování mocných světa, Evropské unie, USA a NATO farizejské?

Jsme svědky brutální války, kterou vede agresivní Putinovo Rusko proti Ukrajině. Tuto agresi odsoudi…