Tomáš Haas: Evropa sice hoří od džihádu, ale EU chce chránit občany před vánočními svíčkami

01.12.2015 10:31

Obvyklou kritikou EU je, podle německého Die Welt, že se někdy svými regulačními opatřeními nemístně a hluboko vměšuje do každodenního života evropanů.

Tomáš Haas: Evropa sice hoří od džihádu, ale EU chce chránit občany před vánočními svíčkami
Foto: MK
Popisek: Tomáš Haas

Brusel se tomuto nařčení brání a označuje je za falešný obraz. Ale další a daší evropské předpisy, včetně tohoto nejnovějšího, se dají vnímat jako jeho potvrzení.

Podle zpráv tisku se nové nařízení týká bezpečnosti svíček a má chránit evropské spotřebitele před různými nebezpečím a riziky, hrozícími spotřebitelům z používání svíček", cituje nové nařízení EU německý "Bild" .

Nařízení, které má 4 stránky a 5 stránek příloh, popisuje do posledního detailu bezpečnostní předpisy a požadavky pro použití svíček, svíček v nádobách, svícnů a příslušenství.

Podle magazinu "Bild" předpisy stanoví mimo jiné, že "svíčky musí během použití stabilně hořet", riziko spálení plamenem svíčky dotekem musí být "tak nízké jak je jen možné" a plamen smí dosáhnout "jen maximální povolené výšky". Stejně jsou stanovany parametry emise sazí.

Předseda klubu poslanců CDU/CSU v Evropském parlamentu, Herbert Reul, ostře kritizuje regulační činnost Evropské komise: "Zatímco Evropská unie je v plamenech hluboké krize, se Komise vesele věnuje každému bezvýznamnému nesmyslu.

Já bych si dovolil s panem europoslancem nesouhlasit. Myslím, že vzhledem k tomu, že Komise řeší závažné otázky evropské společnosti a svých členských států stejně kvalitně a úspěšně, jako zakřivení banánů a emise sazí ze svíček v nádobách, bylo by možná lepší, kdyby se věnovala jen těmto otázkám a nesnažila se nařizovat používání biopaliv, regulovat obsah uhlíku v atmosféře, zachraňovat nás před finančními problémy Eurozóny a Ukrajinských oligarchů.

A hlavně se nesnažit řešit další v této chvíli aktuální problém který sama, podobně jako ty výše vyjmenované, sama způsobila - uprchlickou krizi.

I tady se Unie snaží napravovat své chyby jejich opakováním na stále větší škále.

Zůstaňte prosím, až do svého rozpuštění, soudruzi lidoví komisaři, u těch svíček.

Vyšlo na euportal.parlamentnilisty.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: O čem jednali Si s Putinem

12:17 Zbyněk Fiala: O čem jednali Si s Putinem

Prohloubení strategické spolupráce s Ruskem nemá být podle Číny závislé na osobách ve vrcholných fun…