Pospíšil: Plzeňská fakulta je z nejhorší venku. Už funguje normálně

12.03.2010 13:34

Činnost fakulty je v současné době srovnatelná s ostatními vysokými školami. Po kauze s rychlostudenty práv by měla její povést vylepšit i dvoudenní právnická konference, kterou škola pořádá, informoval děkan a bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil.

Pospíšil: Plzeňská fakulta je z nejhorší venku. Už funguje normálně

Pošramocenou prestiž plzeňské právnické fakulty má po loňském skandálu s rychlostudenty vylepšit dvoudenní konference na téma Správa obchodních korporací, kterou fakulta pořádá pro 150 akademiků a právníků během čtvrtka a pátku v plzeňském Parkhotelu. 

„Je to důkazem toho, jak právnická fakulta dnes bez problémů funguje a je prakticky svou činností zcela srovnatelná s jinými právnickými fakultami v ČR," řekl děkan fakulty Jiří Pospíšil.

„Cílem konference je zjistit, kam má české obchodní právo směřovat a jak má reagovat na ekonomické problémy, se kterými se nejen ČR, ale i celá Evropa a svět potýká. Konference je velmi prestižní, jak řekli naši hosté, konferenci na takové úrovni nepořádají ani „zaběhlé" právnické fakulty," dodal děkan Pospíšil. Bezprostředně po pronesení těchto slov mu na mobilu pípla sms. „To je dnes už popáté, nějaký anonym mi denně posílá několik sms zpráv z počítače a pokaždé je tam podepsán bývalý proděkan fakulty Milan Kindl," zasmál se Pospíšil.

"Naše právnická fakulta podobnou konferenci organizovala naposledy v roce 2002. Chceme nyní demonstrovat, že se fakulta probrala z kómatu," řekl proděkan fakulty a vedoucí katedry soukromého práva Karel Eliáš, který inicioval pořádání konference. "Uspořádání této konference je důkazem intelektuální schopnosti fakulty, která předvedla, že obrat k lepšímu je možný," uvedl známý ekonom Miroslav Zámečník, který byl jedním z přednášejících.

Plzeňská práva jsou výstrahou pro ostatní školy, míní Dvořáková

Konference se zúčastnila také předsedkyně akreditační komise Vladimíra Dvořáková, která pomáhala rozplétat aféru s rychlostudenty na plzeňské právnické fakultě. Vyjádřila politování nad tím, že zatím Západočeská univerzita Plzeň nezveřejnila jmenovitý seznam studentů fakulty, kteří získali tituly nestandardními způsoby. Podle slov Dvořákové by fakultě prospělo zřízení etické komise, která by širší veřejnosti objasnila, k jakým porušením na fakultě došlo.

"Připadá mi důležité, aby veřejnost věděla, že někteří lidé získali tituly minimálně způsobem, který je neetický a že existovalo na fakultě prostředí, které jim to umožňovalo. To je věc, kterou veřejnost musí odmítat," uvedla Dvořáková. "Jsem ráda, že se problém plzeňské právnické fakulty dostal na veřejnost v takové míře. Nevěřím nyní tomu, že by si nějaká další škola ve větším měřítku dovolila protlačovat některé studenty takovým způsobem, jako tomu bylo na plzeňských právech," řekla Dvořáková.

„Určitě se o něco takového pokoušeli i na některých jiných školách, ale rozhodně ne v tak obrovské míře jako v Plzni, kde se někteří lidé snažili programově zcela eliminovat kontrolní mechanismy na fakultě," dodala předsedkyně akreditační komise Vladimíra Dvořáková.

Související:

 
Foto: ods.cz

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: dvo

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Novinářům se dnes říká presstituti a není to nadarmo. Promlouvá autor knihy o kapitalismu s lidskou tváří

17:49 Novinářům se dnes říká presstituti a není to nadarmo. Promlouvá autor knihy o kapitalismu s lidskou tváří

ROZHOVOR Oldřich Lukáš je vystudovaný ekonom, pedagog, ekolog, autor knihy Otazníky moderního konzum…