Informací o tom, jak došlo k pádu letadla, zda bylo sestřeleno a kdo to mohl udělat, je velké množství ze všech stran. Jak se v tom má normální člověk zorientovat, aby nepodlehl možné propagandě, či, řekněme, zavádějícím informacím ať už z té či oné strany?
První věc, kterou si musí každý rozumný člověk uvědomit, je, že o charakteru té tragédie může říct pravdu jenom vyšetřovací komise, nikoliv politici nebo novináři. Co předvádí lidé jako britský premiér nebo americký ministr zahraničí, je velmi nebezpečné. Jsou to lidé, jejichž pozice vytváří názory a dokonce i názory médií.
Nelíbí se vám názory Oskara Krejčího? Čtěte například pohled Jiřiny Šiklové
Kdo rozhodně ,,nefandí" Rusku: Analytik Jefim Fištejn
Pohled vojenského analytika Martina Kollera na protichůdné zpravodajské informace USA a Ruska
Marta Kubišová, Táňa Fischerová a další významné osobnosti k aktuální situaci. Čtěte ZDE původní článek ParlamentníchListů.cz

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Radim Panenka