Matějka (Svobodní): Vojenská policie v ČT? Možná jsou to poslední nezkorumpovaní...

12.03.2011 12:41

Všichni volají po svobodě slova a zásah v ČT považují za nepřípustný. Politici chtějí, aby padaly hlavy.

Matějka (Svobodní): Vojenská policie v ČT? Možná jsou to poslední nezkorumpovaní...

Jenže co když je vojenská policie posledním nezkorumpovaným místem ve státní zprávě? Přečetl jsem pár článků na internetu, podíval se na zpravodajství, výjimečně jsem i prošel články kolegů blogerů. Zarazilo mě, jak se všichni shodují na odsouzení zásahu. Tak Vám, jak bývá mým zvykem, nabídnu zcela jiný pohled na situaci, ať máte o čem přemýšlet.

1) Vojenskou tajnou službu vedl v letech 2004 až 2007 Miroslav Krejčík. Bylo to období, kdy se pekly kšefty na ministerstvu obrany jak na běžícím pásu. Jeho služba začala mít snahu rozkrývat korupci na ministerstvu. Zároveň pod jeho vedením začaly vyplouvat na povrch informace o provázanosti současných pozic ve státní správě s bývalými spolupracovníky STB a podařilo se mu dokonce infiltrovat své lidi do skupiny podezřelé z korupce při nakupování vojenské techniky.

2) Následně vznikl dokument, který očernil Miroslava Krejčíka. Jeho původcem (to je mimo jiné předmětem šetření) měl být bývalý zaměstnanec Vojenského zpravodajství generál Pavel Adam, který v současnosti zastupuje Českou republiku v Mezinárodním vojenském štábu NATO v Bruselu. Miroslavu Krejčíkovi bylo sděleno, neboť tehdejší politici neměli páky na jeho odvolání, aby rezignoval, neboť situace ve vládě je kvůli němu a jeho činnosti napjatá a pokud to neudělá, vláda padne.

3) Včera do České televize přijela Vojenská policie Armády České republiky, aby hledala důkazy k vyšetřované kauze na základě trestního oznámení pana Miroslava Krejčíka. Z dosavadního průběhu došla k závěru, že právě v České televizi je možné najít nějaký důkazní materiál.

TÉMA Ozbrojenci v ČT

Více čtěte:

Šťastný je v šoku: Nepochopitelná demonstrace síly

ČT navštívila vojenská policie, žádala spis o Krejčíkovi

No a teď se na to vše podívejme jiným pohledem

Jistě si každý vzpomene na případy rušení policejních útvarů, když začaly přicházet na nějakou špínu ve státní správě. Politici tomu říkají reorganizace. Řada špičkových policistů kvůli tomu nakonec znechuceně odcházela do civilu. Nevidím nejmenší důvod, proč by tehdy neměl být vyvíjen stejný tlak i na Miroslava Krejčíka, neboť přišel na nějakou špínu a stal se nepohodlným. Ten, kdo ho sestřelil, je nyní v Mezinárodním vojenském štábu v Bruselu. I to je poměrně známý scénář - trafika za politickou loajalitu. Lidé teď volají po svobodě slova a zásah v ČT považují za skandální a politici se předhánějí v tom, aby vydali nějaké stanovisko proti zásahu.

Vážení, Česká televize nemá se svobodou slova nic společného. Je to podnik, který slouží za naše peníze z koncesionářských poplatků vládám a parlamentu převážně pro propagandu. Je to ve své podstatě státní televize. Nemohu si pomoct, ale když to kolečko uzavřeme, tak to vypadá následovně:

1) Šéf vojenské tajné služby, tedy státní zaměstnanec, narazí na korupci ve státním sektoru.

2) Jiný státní zaměstnanec, který dnes slouží v Bruselu a politici ho nechtějí odvolat, se stal prostředkem k sesazení šéfa vojenské tajné služby, když ten podlehl nátlaku politiků, tedy představitelů státu.

3) O pár let později vojenská policie vejde do státní České televize, aby hledala důkazní materiál v trestní kauze.

4) Představitele státní České televize, sloužící vládě a parlamentu (tedy státu) a nepřipouštějící mnohdy do vysílání jiný, než jedině správný názor, teď volají po svobodě slova.

5) Aktuální politici, kteří byli, byť na jiných pozicích, v době vedení vojenské tajné služby Miroslavem Krejčíkem rozlezlí ve státní správě a řada z nich i na ministerstvu obrany, teď křičí, že v České televizi nemá vojenská policie co dělat, a že chtějí vidět za tento zásah padat hlavy.

A já se ptám nikoli po tom, proč tam jsou, ale kdo se bojí toho, co mohou najít. Možná totiž je ta vojenská policie a pár zbylých věrných bývalému šéfovi vojenské tajné služby v ní jedním z posledních míst, kam korupce nedosáhla. V takovém případě bych ten současný křik po svobodě slova a údajně nepřípustném zásahu v ČT chápal velmi, ale opravdu velmi dobře. Vojenská policie v České televizi je pro mě totiž jen důkazem, že ve státní správě je ještě více špíny, než si myslíme.

Více:
Vondra postavil mimo službu šéfa Vojenské policie. Kvůli zásahu v ČT

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: František Matějka

Mgr. Renáta Zajíčková byl položen dotaz

Ministerstvo pro vědu a výzkum

Můžete mě nějak přesvědčit, že toto ministerstvo není jen politickou trafikou? Protože ho stejně řídí lidi bez kompetence nebo vám snad přišla Langšádlová nebo teď Ženíšek kompetentní? A nezvládlo by agendu ministerstvo školství? Protože dřív to zvládalo. Jak to vysvětlíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Milion chvilek pro demokracii a další novodobí neomarxisté hrozí

17:11 Vích (SPD): Milion chvilek pro demokracii a další novodobí neomarxisté hrozí

Přetahování se východu se západem v Evropě a jejím okolí provázejí četné barevné revoluce versus reg…