Zlínský kraj připravuje program svého rozvoje

10.02.2012 15:06

Rada Zlínského kraje schválila zahájení prací na novém Programu rozvoje územního obvodu Zlínského kraje pro rok 2013 - 2016.

Zlínský kraj připravuje program svého rozvoje
Foto: zlin.eu
Popisek: Letecký pohled na centrum města Zlín

Rozvoj regionu mají pomoci zajistit čtyři hlavní oblasti rozvoje: konkurenceschopná ekonomika, efektivní infrastruktura a rozvoj venkova, úspěšná společnost a atraktivní kraj. Na prvním zasedání koordinačního výboru v minulém týdnu, představil zpracovatel tohoto koncepčního dokumentu makroekonom ing. Petr Zahradník harmonogram přípravy a organizační zabezpečení procesního řízení při zpracování dokumentu včetně zřízení čtyř pracovních skupin a přizvaných odborníků, kteří na této práci budou participovat.

„Pořizovaný dokument bude navazovat na zastřešující Strategii rozvoje Zlínského kraje, která je zastupitelstvem schválena až do roku 2020. Program ji má podrobněji rozpracovávat, včetně návrhu konkrétních aktivit a finančního plánu“, uvedl statutární náměstek hejtmana Libor Lukáš, který má oblast strategického rozvoje na starosti.

Dokument bude mj. obsahovat cíle a priority, které je žádoucí v kraji preferovat, a konkrétní úkoly, které je třeba v rámci rovnoměrného a koncepčního rozvoje naplňovat. Jeho sestavení řídí koordinační výbor, ve kterém jsou kromě zástupců vedení Zlínského kraje také rektor Univerzity Tomáše Bati a předseda představenstva Krajské hospodářské komory Zlínského kraje.

Samotné zpracování zajišťují čtyři pracovní skupiny za pomocí odborníků. Každá z nich rozpracovává jeden z pilířů Strategie rozvoje Zlínského kraje. Těmito pilíři jsou konkurenceschopná ekonomika, efektivní infrastruktura a rozvoj venkova, úspěšná společnost a atraktivní region.

„Podle předloženého harmonogramu by měly pracovní skupiny připravit obsahovou část dokumentu během prvního pololetí letošního roku. V červnu by jej pak předložily k projednání orgánům kraje, poté by mělo dojít k jeho environmentálnímu posouzení v rámci procesu SEA.“ upřesnil Libor Lukáš.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Kr-zlinsky.cz

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hejtman Grolich: 15 milionů na domácí hospicovou a paliativní péči. Protože to je důležité

20:18 Hejtman Grolich: 15 milionů na domácí hospicovou a paliativní péči. Protože to je důležité

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke smrti a umírání.