Jeník (ODS): Podporujeme volnější podmínky pro zaměstnávání

10.03.2013 9:10

Sněmovní výbor pro sociální politiku dnes vyslovil souhlas se změnou zákoníku práce, která umožní řetězení smluv na dobu určitou. Podle jeho místopředsedy, poslance ODS Miroslava Jeníka, tento krok usnadní život zaměstnavatelům a sezónním pracovníkům zejména ve stavebnictví a zemědělství.

Jeník (ODS): Podporujeme volnější podmínky pro zaměstnávání
Foto: ods.cz
Popisek: Miroslav Jeník

S návrhem vrátit do zákoníku práce možnost řetězení pracovních smluv na dobu určitou přišli senátoři, včetně senátorů za ODS, poslanci o něm budou na plénu hlasovat na nadcházející březnové schůzi.

„Praxe po poslední novelizaci zákoníku práce ukázala, že ustanovení limitující opakované uzavírání smluv na dobu určitou se negativně promítá zejména v zemědělství a stavebnictví a je krajně nevýhodné pro samotné zaměstnance, kteří žili v nejistotě a nemohli jako pracovníci najímaní agenturami čerpat výhody jako běžní zaměstnanci,“ uvedl Miroslav Jeník.

„V oblasti pracovního práva ODS vždy prosazovala maximální volnost, protože jsme přesvědčeni, že jen tak mohou přirozeně vznikat nová pracovní místa. Návrh má proto naší plnou podporu. Samozřejmě s tím, že je určen konkrétním specifickým skupinám zaměstnavatelů a zajistí, aby zaměstnavatelé řetězení smluv bez omezení nezneužívali,“ doplnil Jeník.

Ten považuje aktivní podporu zaměstnanosti za prioritu vládní koalice do konce volebního období. „Pravicová vláda Petra Nečase učinila celou řadu pozitivních kroků, ať už v oblasti uvolnění podmínek pro zaměstnávání nebo snížení administrativní zátěže a regulace činnosti firem. Přesto musí vzhledem k pokračující ekonomické recesi v Evropě a rostoucí nezaměstnanosti co nejdříve přijít s návrhy, které pomohou pracovní trh dále stimulovat. Hlavní pozornost by se měla soustředit především na malé a střední podniky, kde je potenciál ke vzniku nových pracovních příležitostí největší. V ODS se nyní bavíme především o možnosti rychlejších odpisů firem, které by si tak dočasně mohly snížit daňovou zátěž a mohly více investovat, nebo o daňových úlevách v oblasti spotřeby. Věřím, že odezvu najdeme také u TOP 09, protože k obdobnému kroku přikročila vláda i v roce 2009 za ministra financí Miroslava Kalouska,“ připomněl Miroslav Jeník.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: ODS

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kovářová (STAN): Politika se nedá dělat od jedné tiskovky k druhé

18:05 Kovářová (STAN): Politika se nedá dělat od jedné tiskovky k druhé

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k neúčasti hnutí ANO na jednání o důchodové reformě n…