Hejtman Řihák: Dotovat protialkoholní záchytné stanice je v zájmu kraje

10.12.2013 13:03

Středočeské protialkoholní záchytné stanice dostanou příští rok od kraje o 300 tisíc korun více než letos.

Hejtman Řihák: Dotovat protialkoholní záchytné stanice je v zájmu kraje
Foto: Redakce
Popisek: Josef Řihák (ČSSD)

Zastupitelstvo Středočeského kraje schválilo na zasedání dne 9. prosince 2013 přidělení dotací z krajského rozpočtu městům Příbram, Kladno, Kolín a Mladá Boleslav v celkové výši 1,3 milionu korun na provoz Protialkoholních záchytných stanic (PZS) v roce 2014.

Dosud PZS ve středních Čechách dostávaly dotaci od Středočeského kraje ve výši jeden milion korun. „V letošním roce jsme se rozhodli příspěvek od kraje pro záchytné stanice navýšit o 300 tisíc korun. I přes toto navýšení na provoz zařízení města doplácejí. Z vlastní zkušenosti jako bývalý starosta Příbrami například vím, že provoz příbramské PZS ročně stojí asi 2 miliony korun. Je v zájmu Středočeského kraje, aby města tuto službu poskytovala, neboť jinak bychom se museli o podnapilé občany postarat v našich krajských nemocnicích,“ komentoval rozhodnutí zastupitelů hejtman Středočeského kraje Josef Řihák.

Na příbramské PZS ročně skončí přibližně tři stovky opilců, a to nejen z Příbramska, ale i z Berounska, Benešovska a také z obcí z Jihočeského kraje, které sousedí s okresem Příbram. Několik obcí a měst Příbrami na provoz PZS přispívá symbolickou částkou 5 nebo 10 tisíc korun (podle počtu podnapilých lidí, kteří jsou odvezeni do Příbrami). Za pobyt na příbramské záchytce klienti musí zaplatit 1500 korun. Tento poplatek se ale daří vybírat jen od třetiny zachycených osob. Ti, kteří za pobyt na záchytce nezaplatí, jsou obvykle lidé bez finančních prostředků, nemajetní, nezaměstnaní, pobírající sociální dávky.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Kr-stredocesky.cz

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Klán (KSČM): Za Langšádlovou je tak "obrovský kus práce", že už nemá co dělat a končí

4:31 Klán (KSČM): Za Langšádlovou je tak "obrovský kus práce", že už nemá co dělat a končí

Jeden z největších mozků současné vlády a světové vědy, bývalá šéfka penzionu, absolventka zkrachova…