Schwippel prý o svém vyhazovu nevěděl

07.12.2010 11:18

Výpověď bývalého poslance Jana Schwippela z ministerstva zahraničí posvětila předsedkyně sněmovny Miroslava Němcová. Exposlanec o tom, že ministerstvo zahraničí usiluje o jeho vyhazov, prý nevěděl.

Schwippel prý o svém vyhazovu nevěděl

 

Ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg usiloval o Schwippelův vyhazov už delší dobu. Nyní se mu to konečně podařilo. Potřeboval k tomu ale podpis šéfky dolní komory a ta mu hodlá vyhovět.

Zaměstnavatel musí poslanci držet místo

Důvodem je zákon o platech ústavních činitelů. Na jeho základě jsou zaměstnavatelé povinni držet pracovní místo danému zákonodárci a to ještě rok po skončení jeho mandátu. V případě, že by chtěl bývalému poslanci či senátorovi výpověď opravdu dát, je možné, aby mu Parlament udělil výjimku. O podpis musí zaměstnavatel požádat přímo předsedu příslušné parlamentní komory. Žádost pak posoudí právníci.

Schwippelova žádost o propuštění z pracovního poměru se nachází právě ve fázi posuzování právníky a poté zbývá už jen Němcové podpis. Ta se Hospodářským novinám vyjádřila, že jej dá. „Zatím jsem to nepodepsala, ale kloním se k tomu, že dám ministrovi zahraničí souhlas," řekla.

Schwippel: Nikdo mě neinformoval

Jan Schwippel si prý v době od června do září vybíral neplacené volno. Pak byl přeřazen na personální odbor. „Jsem zařazen na tomto odboru s tím, že toto místo má být k 1. lednu zrušeno," řekl Schwippel Právu.

Rebelant původně z řad občanských demokratů Schwippel prý o žádosti, kterou ministerstvo do sněmovny zaslalo, nevěděl. „Nebudu se k tomu vyjadřovat, protože jsem nebyl nikým informován," uvedl.

Jan Schwippel je známý především díky svému podílu na pádu vlády expremiéra Mirka Topolánka v roce 2009. Stal se jedním z poslanců, kteří se při hlasování o důvěře vlády postavili proti. Poté neúspěšně kandidoval za stranu Libertas.cz Vladimíra Železného do Europarlamentu.

Dále:

Kníže vyslyšen. Bude moci vyhodit Schwippela

Rebelové se stahují z politiky. Schwippel na ministerstvo, Tlustý neví

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kls

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČT má k nezávislosti daleko asi jako na Mars... Čeští politici pozorně sledují, co se stane na Slovensku

20:21 ČT má k nezávislosti daleko asi jako na Mars... Čeští politici pozorně sledují, co se stane na Slovensku

Podpoří změny ve slovenských veřejnoprávních médiích objektivitu a vyváženost, anebo povedou k ohrož…