Hradec Králové chce v budoucnu upravit křižovatku Fortna

21.03.2017 11:36

Zlepšení podmínek pro nástup a přestup cestujících městské hromadné dopravy, zvýšení bezpečnosti chodců a celkově modernizovat lokalitu Fortny si klade za cíl připravovaný záměr města, na jehož výstavbu město hodlá čerpat finanční prostředky z ITI (Integrované teritoriální investice). Dnes městští radní dali pokyn k vypracování studie, která městu prozradí konkrétní vhodná a technicky možná řešení tohoto frekventovaného uzlu.

Hradec Králové chce v budoucnu upravit křižovatku Fortna
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové

Dnešní uspořádání křižovatky Fortna a jejího okolí neplní požadavky na rychlost a plynulost MHD. Chodci, cyklisté, ale i řidiči motorových vozidel mají ztížený pohyb a projíždět zde musejí s vyšší měrou opatrnosti. Díky ITI se městu naskýtá možnost získat z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) dotaci na rekonstrukci, přičemž konkrétní náklady jsou v tuto těžko definovatelné, přibližně by se však mohlo jednat o částku cca kolem 15 mil. Kč.

Nejdříve však musí městu definovat možné a hlavně uskutečnitelné úpravy tohoto dopravního uzlu studie. „Cílem pořízení studie je prověření možností a reálných variant úprav důležité křižovatky a prostoru u historického centra města mezi Komenského třídou a nedalekým mostem před budovou knihovny. Rekonstrukce tohoto místa by měla v budoucnu spočívat ve zlepšení podmínek pro nástup a přestup cestujících MHD. Chodci, cyklisté ale i řidiči by měli pocítit více bezpečnosti současně s důrazem na zajištění dobré dopravní obslužnosti. Podpořena by měla být nemotorová doprava,“ vysvětluje budoucí plány města náměstek primátora Jindřich Vedlich. Dodává, že v rámci rekonstrukce tohoto dopravního uzlu nebude opomenuta ani revitalizace cenného okolního prostranství.

„Tuto studii město pořizuje pro účely navazující projektové přípravy všech stupňů. Měla by rovněž odpovědět i na to, kdy by mohla proměna území začít,“ dodává Jindřich Vedlich.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Aš: Linka z Aše do Selbu a zpět od 13. května

20:27 Aš: Linka z Aše do Selbu a zpět od 13. května

Autobusové spojení mezi Aší a německým Selbem začne fungovat od pondělí 13. května 2024.