Praha: Dokumentace k velkým zakázkám je finančně náročná, musíme postupovat ekonomicky

13.04.2012 14:26

Reakce MHMP na zprávu ČTK:  „Praha vypsala tendry těsně před nabytím účinnosti nového zákona“

Praha: Dokumentace k velkým zakázkám je finančně náročná, musíme postupovat ekonomicky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pražský hrad

Musím se ohradit proti, ne vždy důvodným tvrzením, že bychom vypisovali veřejné zakázky narychlo a účelově, zvláště při rozsahu zakázek, které uvádíte. Takto velké veřejné zakázky a k nim potřebnou zadávací dokumentaci včetně všech dalších nezbytných příloh a zadávacích podmínek není možné zpracovat za týden. Tato příprava trvá řádově měsíce, čímž je naprosto vyloučena jakákoliv účelovost ve vazbě na účinnost novely zákona o veřejných zakázkách.

Pokud by veřejná zakázka byla vypsaná podle nového zákona, veškerá předchozí a několikaměsíční příprava by přišla vniveč a vypracování nové (nebo chcete-li, přepracování staré) zadávací dokumentace by trvalo dalších několik týdnů, případně i měsíců, neboť by do již zpracovaných dokumentů musely být transponovány veškeré nové podmínky nově účinného zákona, ke kterému, mimo jiné nejsou například doposud vydány ani všechny potřebné prováděcí vyhlášky. A to jak jistě chápete, by přineslo další ekonomické zatížení na straně veřejného zadavatele. Vypracování dokumentace k takto velkým zakázkám je náročné jak časově, tak potažmo i finančně a magistrát hl. m. Prahy musí postupovat primárně co nejvíce ekonomicky a také s péčí řádného hospodáře.

Veškeré zakázky, na které se ptáte, jsou navíc vypsány v otevřeném řízení, tedy tím nejtransparentnějším způsobem, jaký je možný. Uchazeči v tomto druhu zadávacího řízení mají svá procesní práva daná jim zákonem, kterých mohou v případě svých pochybností využít. Nelze tak z naší strany přistoupit na jakékoliv tvrzení o možné účelovosti či snaze „nezadávat“ podle nového zákona.

Mgr. Tereza M. Krásenská
ředitelka odboru komunikace a mluvčí MHMP

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Magistrát hl.m. Prahy

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Litoměřice: Obnova veřejného osvětlení přinese výraznou úsporu

20:27 Litoměřice: Obnova veřejného osvětlení přinese výraznou úsporu

Úsporu elektrické energie až o 90 % přinese městu Litoměřice projekt „Obnova soustavy veřejného osvě…