Bezecný (TOP 09): Vize 2030 myslí i na bezpečnost občanů ČR

04.02.2017 13:30

V sobotu 28.1.2017 se uskutečnila programová konference TOP 09 a po ní byla veřejnosti představena VIZE České republiky 2030.

Bezecný (TOP 09): Vize 2030 myslí i na bezpečnost občanů ČR
Foto: top09.cz
Popisek: Poslanec za TOP 09 Zdeněk Bezecný

Samotný dokument obsahuje 8 kapitol, které považuje TOP 09 za zásadní:

  1. Vzdělaná společnost
  2. Moderní stát
  3. Bezpečí a zahraniční politika
  4. Moderní hospodářství
  5. Sociálně soudržná společnost
  6. Zdravotní péče
  7. Bezpečné a udržitelné finance
  8. Udržitelné životní prostředí

Trendem na celém světě je bohužel existence hybridní (partyzánské) hrozby. Mezi další hrozby, kterým čelíme, patří terorismus, radikalizace, kriminalita, extrémismus, desinformační kampaně, subverze či cílené podkopávání legitimity státní správy, teritoriální spory, negativní aspekty mezinárodní migrace, extremismus a nárůst interetnického a sociálního napětí, kybernetické útoky, šíření zbraní hromadného ničení a jejich nosičů či přerušování dodávek strategických surovin nebo energií.

„Tomu všemu se musí umět bránit i Česká republika. Sama to ale nezvládne. Je tedy potřeba, aby byla aktivním členem Evropské unie a Severoatlantické aliance“, říká Zdeněk Bezecný (poslanec za TOP 09, místopředseda bezpečnostního výboru PS).

„Naši bezpečnost garantuje naše členství v NATO. Česká republika by neměla být černým pasažérem, ale plnit své závazky. Naše armáda nemusí být velká, ale moderní a akceschopná“, cituje dále Zdeněk Bezecný z VIZE 2030.

„Náš stát by měl zdokonalit systém fyzické ochrany měkkých cílů a kybernetické ochrany kritické infrastruktury. I tak zůstane terorismus velkou hrozbou, která by měla být však na území České republiky minimalizována díky důsledné migrační politice a zpravodajským službám, které by měly pracovat efektivně a koordinovaně. Občané České republiky se pak budou moci cítit bezpečně“, dodává Zdeněk Bezecný.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Hampl: Nechutné výmluvy docenta Tuleji na svou doktorandku

14:17 Senátor Hampl: Nechutné výmluvy docenta Tuleji na svou doktorandku

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k nominaci Pavla Tuleji na post ministra pro vědu.